۰
دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش:

حدود ۳ هزار طلبه و روحانی در آموزش و پرورش شاغل هستند

قم نیوز: دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش از اشتغال حدود ۳ هزار طلبه و روحانی در آموزش و پرورش به صورت استخدامی خبر داد.
حدود ۳ هزار طلبه و روحانی در آموزش و پرورش شاغل هستند
حدود ۳ هزار طلبه و روحانی در آموزش و پرورش شاغل هستند
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام سید مجتبی ملکی با بیان این که وظیفه اصلی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، سیاست گذاری و برنامه ریزی و پیگیری فعالیت ها و نیز نظارت کلان بر انجام تعامل ها و هماهنگی هاست، اظهار داشت: ما برای فصل تابستان امسال چند برنامه مهم داریم از جمله این که مرحله دوم تربیت مدرسان ویژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در همین روزهای آغازین تابستان اجرایی می کنیم که در این دوره 80 نفر از مدرسان سراسر کشور که مرحله اول در قم حضور یافته بودند، در این مرحله آموزش ها نیز در قم شرکت می کنند.

وی همچنین به اجرای طرح آموزش و توجیه طلاب سرباز در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: در سال تحصیل گذشته حدود 300 نفر از طلاب در قالب این طرح در آموزش و پرورش مشغول به خدمت شدند و سال تحصیلی 97- 98 نیز سهمیه جذب ما حدود 500 نفر است.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در حال حاضر حدود سه هزار طلبه و روحانی در آموزش و پرورش استخدام هستند، گفت: از دو سال قبل دوره های آموزشی ویژه طلاب و روحانیون شاغل در آموزش و پرورش به صورت متمرکز با مدیریت ستادی برگزار می شود که تابستان امسال نیز این برنامه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: جدای از این افراد ،  دوره های آموزشی خاص طلاب فعال در آموزش و پرورش یعنی مبلغان و مشاورینی که به مدارس اعزام می شوند نیز در تابستان امسال برگزار می شود که برای همه استان های کشور به صورت متمرکز در 5 استان این دوره ها برگزار می شود، ضمن آن که در هر استان نیز به صورت مجزا اجرا می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای برنامه ها و فعالیت های پژوهشی اشاره کرد و گفت: ان شاءالله امیدواریم این قبیل فعالیت ها را هم در فصل تابستان شروع کنیم که در چند محور است از جمله بحث اثرگذاری حضور روحانیون در آموزش و پرورش که در طرح ها و قالب های مختلف مشغول به فعالیت شده و یا می شوند.

وی افزود: امیدواریم که با عملیاتی کردن این پژوهش ها، نقاط ضعف و قوت شناسایی شده تا برای آینده برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

وی در خاتمه بیان داشت: یکی از برنامه های مهم که با دستور ویژه آیت الله اعرافی در حال اجراست ، ناظر به برش برنامه پنج ساله حوزه های علمیه در ارتباط با آموزش و پرورش است که به این وسیله امیدواریم نقشه راه جامع و کاملی در اختیارمان قرار گیرد.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب: 65288
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *