۰
آیت الله جوادی آملی مطرح کرد

آیت الله جوادی آملی: توشه ابدی انسان از انس با قرآن و نهج البلاغه به دست می‌آید

قم نیوز: استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: باید سعی کنید همواره به آن ابدیت پیش رو فکر کنید و توشه ابدی برای خود فراهم کنید و این از راه انس با قرآن و نهج البلاغه به دست می‌آید.
تاکید بر نشر و ترویج علوم علوی/ توشه ابدی انسان از انس با قرآن و نهج البلاغه به دست می‌آید
تاکید بر نشر و ترویج علوم علوی/ توشه ابدی انسان از انس با قرآن و نهج البلاغه به دست می‌آید
به گزارش قم نیوز گروهی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه کاشان با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله عبدالله جوادی آملی دیدار کردند.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار، در سخنانی با اشاره به سابقه درخشان تاریخی و فرهنگی شهر کاشان اظهار داشت: سرزمین کاشان این استعداد را دارد که شخصیت‌های جهانی مانند غیاث الدین جمشید کاشانی و ملامحسن فیض کاشانی تربیت کند. این نعمت بزرگی است که خداوند به شما عطا کرده است و در مقابل هر نعمتی که خداوند به انسان داده انسان مسئول است؛ لذا اگر کسی متعلق به منطقه فرهنگ و فکر باشد وظیفه دارد در مقابل این نعمت به رشد و بالندگی خود توجه ویژه داشته باشد.

 وی در ادامه، سابقه شهر کاشان در تربیت حافظان و شارحان نهج البلاغه را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: هیچ احدی در طول تاریخ مانند حضرت علی علیه السلام این ادعا را مطرح نکرده است که هر چه می‌خواهید از من بپرسید! وظیفه همه حوزویان و دانشگاهیان به ویژه شما فرهیختگان کاشان این است که علوم علوی را خوب بفهمید، آن‌ها را به درستی عمل کنید، آن را ترویج و نشر دهید و شاگرد پروری کنید.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: بخش اعظم نهج البلاغه تفسیر قرآن کریم است؛ در حقیقت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه ترجمان قرآن هستند، در همین نهج البلاغه حضرت به شرح کلام قرآن می‌پردازد که می‌فرماید شما با مواجهه با مرگ، مرگ را می‌میرانید نه اینکه بمیرید، شما از پوست به در می‌آیید نه اینکه بپوسید.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: اگر گفتند «حب الوطن من الایمان» وطن حقیقی مؤمن آنجایی است که از آن آمده است و آن لقاء الله است، باید سعی کنید همواره به آن ابدیت پیش رو فکر کنید و توشه ابدی برای خود فراهم کنید و این از راه انس با قرآن و نهج البلاغه به دست می‌آید.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲
کد مطلب: 65298
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *