۰
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم:

اختصاص 1.5 میلیارد تومان برای احیای بوستان شهدای گمنام کوه خضر

قم نیوز: رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم از اختصاص 1.5 میلیارد تومان برای احیای بوستان شهدای گمنام کوه خضر(ع) خبر داد.
اختصاص 1.5 میلیارد تومان برای احیای بوستان شهدای گمنام کوه خضر
اختصاص 1.5 میلیارد تومان برای احیای بوستان شهدای گمنام کوه خضر
به گزارش قم نیوز سیدمجتبی سبحانی ثابت در جمع مردم منطقه چهار قم در مسجد حضرت محمد رسول‌الله(ص) در بلوار شهید کریمی، با اشاره به آخرین وضعیت بهسازی و مناسب‌سازی محدوده کوه خضر نبی(ع)، اظهار کرد: در محدوده کوه خضر(ع) اقدامات زیادی انجام شده است؛ 14 شهید گمنام در این مقبره کوه خضر(ع) دفن شده که در کشور کم‌نظیر است و طی این مدت اقدامات اولیه برای تعیین تکلیف متولی این محوطه صورت گرفته است.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در بودجه سال 97 بیش از 1.5 میلیارد تومان برای احیای بوستان شهدای گمنام کوه خضر(ع) اعتبار در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: بنیاد حفظ آثار نیز وعده داده‌ که بیش از 1.5 میلیارد تومان از منابع دولتی وارد پروژه کنند تا این محدوده سر و سامان بگیرد.
سبحانی ثابت با اشاره به جذابیت گردشگری و زیارتی محدوده کوه خضر نبی(ع)، بیان کرد: حریم مشخصی باید برای کوه خضر(ع) تعیین شود و هرکس وارد محدوده می‌شود احساس معنویت کند.
وی با اشاره به برخی درخواست‌های مردمی در خصوص مسیرهای اتوبوس و تاکسی، اظهار کرد: مردم می‌توانند مسیرهای مدنظر را به شورا ارائه دهند تا در کمیسیون حمل و نقل مطرح شده و در صورت دارابودن توجیه اقتصادی و مسافرپذیر بودن اقدامات برای اختصاص مسیر اتوبوس صورت گیرد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به پروژه ایمن‌سازی بوستان‌ها و سیستم‌های روشنایی، خاطرنشان کرد: اکثر بوستان‌های شهر ایمن‌سازی شده و در حال حاضر پروژه ایمن‌سازی آبنماها آغاز شده است.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب: 65531
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری قم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *