۰
آیت‌الله سبحانی در پاسخ به درخواست موهن 300 شخصیت فرانسوی:

حساب پایبندان به آیین یهود با صهیونیست های آدم کش جداست

قم نیوز: آیت الله سبحانی از مراجع تقلید در پی درخواست 300 شخصیت فرانسوی مبنی بر حذف آیات مربوط به یهود از قرآن کریم در پیامی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.
حساب پایبندان به آیین یهود با صهیونیست های آدم کش جداست/ تحریف قرآن توطئه‌ای شکست خورده است
حساب پایبندان به آیین یهود با صهیونیست های آدم کش جداست/ تحریف قرآن توطئه‌ای شکست خورده است
به گزارش قم نیوز پیام آیت الله سبحانی از مراجع تقلید در پاسخ به شخصیت‌های چپ گرا و راست گرای فرانسوی مبنی بر حذف آیات قرآن کریم که درباره یهود سخن گفته است، به این شرح است:

 اخیراً طومارى امضاء شده از سوى سیصد شخصیت چپ گرا و راست گراى فرانسوى به مراکز اسلامى ارسال شده است و در آن درخواست شده که رهبران دینى اسلامى آیاتى از قرآن را که درباره یهود سخن مى گوید از کتاب الله حذف نمایند.

آیین اسلام در قاره اروپا به سرعت در حال گسترش است و هیچ نیروى نظامى و سیاسى از آن پشتیبانى نمى کند. تنها سبب آن، عقاید خردپذیر و احکام فطرى آیین اسلام است که قشرهاى مختلف را به این آیین جذب کرده است.

این نوع گرایش سریع سیاستمداران دنیاگرا را به وحشت انداخته و براى جلوگیرى از آن، برنامه‌هاى متنوعى دارند که برخى در حال اجرا هستند. یکى از آن برنامه‌هاى موهون ساختن کلام الله مجید است و این درخواست در مسیر این هدف نامقدس قرار گرفته است که اگر با شیطنت‌هاى خاصى بر آن موفق گردند، خواهند توانست تهمت تحریف، به قرآن بزنند و به جهانیان وانمود کنند که اگر کتاب مقدس تحریف شده، این پدیده نیز به قرآن راه یافته است و از این طریق از علاقه و کشش انسان‌هاى پاک به این آیین را کاهش دهند.

 

این درخواست ریشه تاریخى دارد!

این نوع درخواست تاریخ دیرینه دارد. وقتى مشرکان در برابر براهین کوبنده قرآن در مورد بت و بت پرستى احساس عجز و ناتوانى کردند، از رسول گرامى(صلى الله علیه وآله وسلم) خواستند که این بخش از آیات را از کتاب خود برچیند!

قرآن مجید به درخواست مشرکان چنین اشاره مى کند:

وَإِذَا تُتْلَى عَلَیْهِمْ آیَاتُنَا بَیِّنَات قَالَ الَّذِینَ لاَ یَرْجُونَ لِقَاءَنَا ائْتِ بِقُرْآن غَیْرِ هَذَا أَوْ بَدِّلْهُ

و هنگامى که آیات روشن ما بر آنها خوانده مى شود، کسانى که ایمان به لقاى ما (روز رستاخیز) ندارند مى گویند: «قرآنى غیر از این بیاور

خداوند به رسول گرامى دستور مى دهد که در مقام پاسخ بگوید:

قُلْ مَا یَکُونُ لِی أَنْ أُبَدِّلَهُ مِنْ تِلْقَاءِ نَفْسِی إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا یُوحَى إِلَىَّ إِنِّی أَخَافُ إِنْ عَصَیْتُ رَبِّی عَذَابَ یَوْم عَظِیم

«بگو: من حق ندارم که از پیش خود آن را تغییر دهم، فقط از چیزى که بر من وحى مى شود، پیروى مى کنم! من اگر پروردگارم را نافرمانى کنم، از مجازات روز بزرگ (قیامت) مى ترسم».

بر اثر این نهى الهى همراه با اراده نافذ او، قرآن در تمام اعصار از هر نوع تحریف مصون مانده و چیزى از آن کاسته نشده و نه چیزى بر آن افزوده گشته است.

گفتیم این مسئله ریشه در تاریخ دارد. اگر از درخواست مشرکان بگذریم نوبت بخش نامه وزیر امور خارجه انگلستان در اواخر قرن نوزدهم مى رسد. او در سال 1888 ضمن بخش نامه مفصّلى از سران مسیحیت، سه مطلب را درخواست کرد و قبل از آن خطر انتشار اسلام را گوشزد نمود و چنین گفت:

فمادام القرآن یُتلى والکعبة تُحج ومحمد یُذکَر فی المآذِن، فالنصرانیة فی خطر عظیم

«تا روزى که قرآن در مساجد و محافل تلاوت مى شود و مسلمانان به حج مى روند و نام محمد(صلى الله علیه وآله وسلم) زینت بخش مناره‌ها و گلدسته‌ها هست، آیین مسیحیت با خطر جدّى روبرو است».

 

آنگاه از آنان سه مطلب را درخواست نمود و گفت:

فعلیکم بالقرآن فحرّفوه وبالکعبة هدّموها وباسمه فامحوه عن المآذن

«قرآن را تحریف و یا بسوزانید و کعبه را ویران سازید و نام محمد(صلى الله علیه وآله وسلم) را از گلدسته‌ها پاک کنید»

 

البته او این آرزو را به گور برد و اسلام بیش از پیش درخشندگى پیدا کرد. گفتیم این مطلب ریشه در تاریخ دارد. چند سال قبل دولت اسرائیل قرآنى چاپ کرد و در آن آیات مربوط به یهود را حذف کرد. نه تنها کسى از آن استقبال نکرد بلکه سبب رسوایى بیشتر این دولت غاصب گردید.

امضا کنندگان این طومار از تاریخ گذشته عبرت نگرفته و براى جلب نظر صهیونیست‌هاى غاصب، چنین طومارى شیطنت آمیز را امضا کرده و منتشر نموده اند. در حالى که آنان از یک امر روشن چشم پوشى نموده اند و آن این که حساب یهودانى که به آیین خود پایبند مى باشند و با مسلمانان رفتار خوبى دارند ـ حساب آنان ـ با صهیونیست‌هاى آدم کش و غاصب جدا است. گروه نخست در تمام کشورهاى اسلامى از احترام لازم برخوردارند در حالى که گروه دوم که پیوسته مسلمانان فلسطینى را از خانه و کاشانه بیرون کرده و هر روز آنان را بى خانمان تر مى سازند، منفور مسلمین و جهانیان مى باشند.

قرآن مجید از روز نخست رسالت محمدى بر این ترفندهاى شیطانى خط بطلان کشیده و به جهانیان اعلام نموده است:

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

«آنان مى خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند، ولى خدا نور خود را کامل مى کند هر چند کافران خوش نداشته باشند»

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب: 65534
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *