۰
معاون سياسي امنيتي استاندار قم خبر داد

فعاليت 42 حزب و تشكل سياسي در قم

قم نیوز: معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار قم با اشاره به راه اندازي خانه احزاب استان قم در راستاي اجراي منشور گفتگوي سياسي، از فعاليت42 حزب و تشكل سياسي در قم خبر داد.
فعاليت 42 حزب و تشكل سياسي در قم
فعاليت 42 حزب و تشكل سياسي در قم
به گزارش قم نيوز احد جمالی با بیان اینکه بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی نیاز به فعالیت احزاب بیش از پیش احساس می‌شود اظهار کرد: مردم سالاری لوازم و نیازمندی‌هایی دارد و نخستین نیازمندی این است که سلیقه‌های سیاسی مختلف در جامعه در قالب تشکل‌هایی به نام حزب سیاسی متبلور شوند.

وی با بیان اینکه احزاب باید توانایی عرضه دیدگاه‌ها و راهبردهای خود را که برگرفته از راهبردهای کلی نظام و درقالب قانون اساسی است را به جامعه داشته باشند افزود: احزاب هرقدر در این کار موفق باشند، کسانی را که در جامعه به فکر و اندیشه آن‌ها نزدیک تر هستند جذب می‌کنند.

جمالی تشکیل خانه‌های احزاب و ایجاد نقش برای تشکل‌های سیاسی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم را مورد توجه قرار داد و گفت: در استان قم سعی کردیم نقش احزاب را پررنگ‌تر کنیم و با اقدامات صورت گرفته این امر به صورت نسبی محقق شده است.

معاون استاندار قم بیان کرد: در حال حاضر 42 حزب و تشکل سیاسی در استان قم مشغول فعالیت هستند که بیش از نیمی از احزاب از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شکل گرفته اند.

وی با اشاره به برنامه ریزی‌های استان برای اجرای منشور گفت‌وگوی سیاسی ابلاغی وزارت کشور گفت: بر همین اساس اقدامات لازم صورت گرفته که از جمله آنها راه اندازی خانه احزاب استان است.

جمالی هدف از راه اندازی خانه احزاب را تقویت و ساماندهی فعالیت‌های حزبی در استان قم عنوان و تصریح کرد: تشکیل خانه احزاب با هدف تعمیق ارتباط بین جامعه و حاکمیت و مطالبه ی امور مربوط به احزاب که نماینده توده‌های جامعه هستند بوده است.

معاون استاندار قم رعایت مصالح ملّی و جامعۀ اسلامی و حفظ هویت سیاسی جریان‌ها و گام برداشتن در چارچوب منافع ملی، را از اولویت‌های کاری احزاب دانست و افزود: یکی از دلایل اصلی اختلاف بین جریان‌های سیاسی در کشور این است که هنوز گروه‌ها بر سر عنوانی به نام منافع ملی به اجماع نرسیده اند.

وی با بیان اینکه دید افراد و تشکل‌ها در ایران بیشتر حول محور حزب ، منافع حزبی و جریانی شکل گرفته و اغلب با منافع ملی بیگانه است افزود: جریانات سیاسی در گام نخست باید بر سر منافع ملی به اجماع برسند و این ابتدای راه موفقیت برای احزاب خواهد بود و در گام بعدی نیز باید هر حزب به حقوق احزاب مخالف خود احترام بگذارد.

جمالی بیان داشت: اختلافات و مسایل نباید در این حد باشد که نتوانیم در کنار هم بنشینیم و صحبت کنیم؛ چرا که اختلافات سلیقه و اختلافات سیاسی جزو لوازم و نیازمندی‌هایی است که احزاب سیاسی را به تکامل می‌رساند و اگر این‌ها نباشد، احزاب نمی توانند عیوب و ایرادات خود را ارزیابی کنند و آنها را بهبود بخشند.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: 65536
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *