۰

حجت الاسلام راد: تثبیت گفتمان سیره پژوهی در بین نخبگان حوزوی ضروری است

قم نیوز: مسئول نمایندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم: با توجه به این که سیره پژوهی بین ما به یک دغدغه تبدیل نشده است، لذا هدف اصلی همایش سیره امام رضا(ع) ترویج و تثبیت گفتمان سیره پژوهشی در بین نخبگان حوزوی است.
تثبیت گفتمان سیره پژوهی در بین نخبگان حوزوی ضروری است
تثبیت گفتمان سیره پژوهی در بین نخبگان حوزوی ضروری است
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام راد، مسئول نمایندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم، صبح یکشنبه در همایش علمی سیره امام رضا(ع)، آموزه ها و کارکردها که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش ابتدا همانطور که در روایت امام رضا(ع) تأکید شده، احیای امر اهل بیت است.

وی با بیان اینکه در این همایش به سیره امام رضا(ع) پرداخته می شود، گفت: با توجه به این که سیره پژوهی بین ما به یک دغدغه تبدیل نشده است، لذا هدف دوم این همایش ترویج و تثبیت گفتمان سیره پژوهشی در بین نخبگان حوزوی است.

مسئول نمایندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم، افزود: وجهه تمایز این همایش از سایر برنامه ها جشنواره دهه کرامت رویکرد پژوهشی و علمی آن است.

وی با بیان اینکه هدف نهایی این همایش تکریم دهه کرامت است، گفت: دهه کرامت به دهه معرفت وجشن تبدیل شده و امیدواریم بتوانیم آموزه های امام رضا(ع) را از سیره ایشان استخراج و در زندگی استفاده کنیم.

لازم به ذکر است: همایش علمی سیره امام رضا(ع) آموزه های و کار کردها با حضور  اساتید و صاحبنظران حوزوی در حال برگزاری است و تا عصر امروز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام / 137
يکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹
کد مطلب: 66426
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *