۰

آیت الله مکارم شیرازی: در کانون حوزه علمیه به حوزه علمیه توهین شد

قم نیوز: آیت الله مکارم شیرازی در واکنش به تجمع طلاب در فیضیه گفت: حادثه‌اى كه در مدرسه فيضيه كانون حوزه علميه در چند روز پيش رخ داد به تمام معنا يك فاجعه بود.
آیت الله مکارم شیرازی: در کانون حوزه علمیه به حوزه علمیه توهین شد
آیت الله مکارم شیرازی: در کانون حوزه علمیه به حوزه علمیه توهین شد
به گزارش قم نیوز آیت الله ناصر مکارم شیرازی در واکنش به تجمع چند روز گذشته طلاب و سخنرانی یک سخنران و پلاکاردهایی که تهدیدی تلویحی در آنها مستتر بود، در بیانیه‌ای این مساله را فاجعه دانست و گفت:‌ حادثه‌اى كه در مدرسه فيضيه كانون حوزه علميه در چند روز پيش رخ داد به تمام معنا يك فاجعه بود.

مرجع تقلید شیعیان افزود: متأسفانه جمعى از طلاب و اساتيد محترم را به آنجا دعوت كرده بودند، تا دربارۀ مسائل اقتصادى مردم صحبت كنند، سپس ورق برگشت، گوينده‌اى را كه هيچ اطلاعى از وضع حوزه‌هاى علميۀ شيعه نداشت، دعوت كرده و بدترين اهانت‌ها را به حوزه علميه و مراجع شيعه كرد و پلاكاردى را در دست گرفتند كه رئيس جمهور محترم را تهديد به مرگ مى‌كرد و اعتراف ضمنى به مطالب ديگرى داشت.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: آيا صحيح است در كانون حوزه علميه اين‌گونه سخنان گفته شود؟ حوزه علميه‌اى كه محل پرورش امام، بنيانگذار انقلاب اسلامى و رهبر انقلاب بوده است، حوزه علميه‌اى كه بيشترين شهيدان را نسبت به ساير مردم تقديم انقلاب نموده، حوزه علميه‌اى كه در سال ده‌ها هزار نفر براى تبليغ به اقصى نقاط در داخل يا خارج كشور براى دفاع از اسلام و مذهب اهل‌بيت(علیهم السلام) مى‌فرستد، حوزه علميه‌اى كه در سال صدها كتاب برگزيده درباره علوم اسلامى و مسائل مورد نياز مردم و مسائل اقتصادى و سياسى مى‌نويسد و منتشر مى‌كند، حوزه علميه‌اى كه مراجع آن هزاران مدرسه، مسجد، خانه عالم و مراكز خيريه در نقاط محروم كشور ساخته‌اند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به احتمال حضور نهادهای دیگر در این برنامه افزود: مسئولين محترم حوزه علميه بايد روشن سازند كه اين برنامه زيان‌بار با اجازه چه كسى صورت گرفته و مسئولين محترم سپاه نيز روشن سازند، آيا با اجازه آنها گروهى از سپاهيان در اين برنامه شركت داشته‌اند؟!

وی خاطرنشان کرد: به هر حال، در شرايط حساسى كه در آن قرار داريم، تضعيف حوزه علميه و مرجعيت و تهديد رئيس جمهور بر اساس چه ضابطه‌اى بوده؟ آيا همه اينها آب به آسياب دشمن ريختن نيست؟!

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: اگر گروهى از طلاب و اساتيد مى‌خواستند نسبت به برنامه‌هاى اقتصادى انتقاد كنند، مانعى نداشت كه با بيان منطقى سخنان خود را بازگو كنند و راه‌كار برون‌رفت نشان دهند، چه كسانى دستور داشتند افتخارات شيعه را به اين آسانى زير سؤال ببرند و دشمن را كه گفته تا مرجعيت و عاشورا در ميان شيعيان وجود دارد، نفوذ در انقلاب اسلامى ممكن نيست، خوشحال كنند؟ خداوند همه ما را به راه راست هدايت فرمايد.

پنج شنبه گذشته گروهی از طلاب در اعتراض به وضع اقتصادی در فیضیه تجمع کردند و پلاکاردهایی با شعارهایی همچمون «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت» در دست داشتند. در این تجمع حسن رحیم پور ازغدی به سخنرانی پرداخت و نسبت به ورود سکولاریسم به حوزه هشدار داد.
انتهای پیام / 105
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب: 68126
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *