۰

نخستین سیستم خدمات سرمایه گذاری حلال در بریتانیا راه اندازی شد

قم نیوز: یک شرکت سرمایه گذاری واقع در شهر نیویورک، نخستین سایت خدمات سرمایه گذاری «حلال» را برای مسلمانان بریتانیایی راه اندازی کرده است تا صاحبان سرمایه در جامعه اسلامی بتوانند با مبالغ کم وارد بازار سرمایه گذاری اسلامی شوند.
نخستین سیستم خدمات سرمایه گذاری حلال در بریتانیا راه اندازی شد
نخستین سیستم خدمات سرمایه گذاری حلال در بریتانیا راه اندازی شد
به گزارش قم نیوز برای نخستین بار و مصادف با نزدیک شدن به عید سعید قربان، یک سیستم خدمات اینترنتی سرمایه گذاری حلال برای مسلمانان در بریتانیا راه اندازی شد.

شرکت سرمایه گذاری وحید در نیویورک، یک سایت خدمات سرمایه گذاری اتوماتیک «حلال» را برای مسلمانان انگلستان راه اندازی کرده است تا جامعه اسلامی در این کشور که به دنبال سرمایه گذاری حلال، مطابق با شریعت اسلامی هستند بتوانند از خدمات این سیستم سرمایه گذاری آنلاین بهره مند شوند.

در این سیستم، بنگاه های مدیریت ثروت دیجیتال که به عنوان مشاوران روبو شناخته می شوند، اوراق بهاداری متشکل از صندوق های کم هزینه را مدیریت و تشکیل داده اند که لزوما متعلق به مشتریان ثروتمند و دارای سرمایه بسیار بالا نخواهند بود.

کریم تابا، مدیر ارشد کالا در شرکت وحید در این باره گفت: براساس تخمین های زده شده 2.6 میلیون از مسلمانان جوان انگلیسی در رده های سنی اواخر 20 و اوایل 30 سالگی، که در مشاغل فعالیت دارند مدنظر ما هستند و احتمال سرمایه گذاری در این سیستم را دارند.

تابا افزود: ما بر روی خانواده های جوانی که به دنبال شیوه های آسان برای سرمایه گذاری هستند تمرکز کرده ایم. مشتریان می توانند با حداقل 100 پوند یک حساب باز کنند و هر زمان که بخواهند می توانند از سرمایه خودشان برداشت کنند.

وی در ادامه گذشت: شرکت قصد دارد یک گزینه «سپرده گذاری در محدوده زمانی معین» را نیز اضافه کند. همچنین نرم افزاری کاربردی برای گوشی های همراه هوشمند ایجاد می کنیم، و قصد داریم سرمایه گذاری هایمان را در بازارهای مناطق مختلف خاورمیانه توسعه دهیم.

وی سپس توضیح داد که سرمایه  گذاری مطابق با شریعت اسلامی اصول ویژه ای از جمله ممنوعیت بهره و سودبانکی و همچنین ممنوعیت سرمایه گذاری بر روی محصولات حرام، قمار و مشروبات الکلی دارد.

انتهای پیام / 137
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۱
کد مطلب: 68210
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *