۱نظر
۰

ادعای عجیب صادق زیباکلام درباره شهریه طلاب

قم نیوز: ادعای جناب زیبا کلام مبنی بر حقوق دو و نیم میلیونی طلاب در حالی مطرح شده است که اولا شهریه طلاب بسیار بسیار کمتر از این مقدار است و ثانیا حتی یک ریال از شهریه طلاب از بودجه های دولتی تامین نمی شود. حوزه های علمیه شیعه از گذشته مردمی بوده و مردمی خواهد ماند.
ادعای عجیب صادق زیباکلام درباره شهریه طلاب
ادعای عجیب صادق زیباکلام درباره شهریه طلاب

ادعای عجیب صادق زیباکلام درباره شهریه طلاب
حوزه / ادعای جناب زیبا کلام مبنی بر حقوق دو و نیم میلیونی طلاب در حالی مطرح شده است که اولا شهریه طلاب بسیار بسیار کمتر از این مقدار است و ثانیا حتی یک ریال از شهریه طلاب از بودجه های دولتی تامین نمی شود. حوزه های علمیه شیعه از گذشته مردمی بوده و مردمی خواهد ماند.

به گزارش قم نیوز آقای صادق زیبا کلام در جدیدترین مطلب خود در شبکه های اجتماعی، مدعی شد که به هر طلبه۲/۵ میلیون تومان حقوق داده می شود!!! و بعد با اشاره به احتمال 300 هزار روحانی در سال 1414 گفته است: من فرض می‌کنم که به‌طور متوسط به هرکدام از این ۳۰۰هزار روحانی ماهیانه ۲٫۵میلیون تومان حقوق پرداخت شود که می‌شود ۹۰۰۰میلیارد تومان در سال!

وی در ادامه به مقایسه این مبلغ با بودجه عمرانی برخی استانها کرده و اینطور وانمود کرده  که این هزینه از مخارج عمرانی در یک استان بیشتر است!

 

به طور خلاصه باید به جناب ایشان عرض شود که:


1- این اعلام نیاز مربوط به سال 1414 است نه الان.


2- کشور در سال 1414 به 300 هزار روحانی نیاز دارد اما درصد بسیار کمی از این تعداد وارد مشاغل دولتی و رسمی می شوند و همچون همیشه، اکثریت طلاب به تحصیل و تبلیغ اهتمام دارند. همچنان که در حال حاضر طبق اعلام رسمی مدیر مرکز خدمات حوزه، 90 درصد طلاب صرفا به امور تحصیلی و تبلیغی اشتغال دارند
 

3- حتی یک ریال از شهریه طلاب از بودجه های دولتی تامین نمی شود. حوزه های علمیه شیعه از گذشته مردمی بوده و مردمی خواهد ماند.


4- شهریه طلاب بسیار بسیار کمتر از عددی است که جناب آقای زیبا کلام به آن اشاره کرده اند و اکثریت طلاب زندگی را با صرفا چندصد هزار تومان در ماه می گذرانند و بیش از 90درصد طلاب زیر خط فقر بوده و مشکلات عدیده معیشتی دارند اما به دلیل اعتقاد به اسلام و اعتقاد به ترویج آموزه های دینی در این دنیای پر از نیرنگ و دروغ، با افتخار در این راه مقدس گام برداشته اند.


5- حوزه های علمیه صرفا در امور عمرانی و مانند آن همچون بقیه شهروندان از حقوق عمومی برخوردارند که در همین زمینه نیز دولت محترم، آنچه را که مصوب و اعلام می شود، نمی پردازد و طبق اعلام رسمی معاون منابع انسانی و پشتیبانی حوزه های علمیه، تنها پنج درصد بودجه های عمرانی ملی حوزه پرداخت می شود.


6- حتی اگر تمام پیش فرضهای جناب زیباکلام درست باشد – که نیست- ، مقایسه یک هزینه ملی با هزینه استانی و مقایسه سال 1396 با 1414 خلاف جوانمردی، مروت و قواعد اولیه و ابتدایی در مقایسه است.

انتهای پیام / 137
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 69129
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


انصاف
Iran, Islamic Republic of
باسلام یک سرچ نام ایشون در اینترنت گواه حاشیه سازی های ایشون در سطوح مختلف است...
فردی که به گفته ریاست قبلی دانشگاه آزاد بصورت غیر قانونی از دو دانشگاه حقوق دریافت کرده.. https://www.google.com/amp/s/www.tasnimnews.com/fa/news/1396/12/09/1668558/واکنش-رئیس-دانشگاه-آزاد-به-ادعای-زیباکلام-از-دو-جا-غیرقانونی-حقوق-می-گرفت/amp
چطور تونسته خودش رو قانع کنه در خصوص دیگران هم اظهار نظر کنه....
کسی که پولهای میلیاردی مردم رو جمع آوری کرده و به حساب شخصی ریخته و حاضر به پاسخگویی هم نیست...
://www.google.com/amp/s/www.mashreghnews.ir/amp/808378/
جناب شما اول یه سوزن به خودت بزن بعد یه جوالدوز به دیگران...