۰

آیت الله نوری همدانی: تشکلی مطالبه‌گر از فرزندان شهدا ایجاد شود

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: باید تشکلی متحد در کشور تحت عنوان تشکل فرزندان شهدا ایجاد شود که برای رفع مشکلات، مطالبه گری داشته باشند.
تشکلی مطالبه‌گر از فرزندان شهدا ایجاد شود
تشکلی مطالبه‌گر از فرزندان شهدا ایجاد شود
به گزارش قم نیوز آیت الله العظمی حسین نوری همدانی پیش از ظهر یکشنبه در دیدار جمعی از فرزندان شهدا به اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد واظهار داشت: شما فرزندان شهدا وارثان این فرهنگ هستید.

وی با بیان اینکه اولین دعای امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه طلب شهادت در راه خداوند است، گفت: آیات فراوانی در قرآن درباره جهاد و شهات وجود دارد.

این استاد سطوح عالی حوزه افزود: حضرت علی(ع) شهادت در راه خدا را گرامی‌ترین نوع مردن می‌دانند و به فرموده امام صادق(ع) «هر کار نیکی بالاتر از خودش را دارد به جز کشته شدن در راه خداوند».

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند «امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»، افزود: باید مجامع و مراکزی وجود داشته باشند که همیشه یاد شهدا را زنده نگه بدارند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه مقامی بالاتر از شهادت وجود ندارد، تصریح کرد: باید تشکلی متحد و مطالبه‌گر در کشور با عنوان تشکل شهدا و فرزندان شهدا ایجاد شود که در هر مشکل سیاسی و اقتصادی به میدان بیایند و حل مشکلات را مطالبه کنند.

وی افزود: مراجع تقلید و علما درباره بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات کشور از جمله وضعیت بانک‌ها و حرام بودن دیرکرد بانکی تأکید کرده‌اند ولی به دلیل این که تشکلی مطالبه‌گر در کشور وجود ندارد این صحبت‌ها تاکنون تأثیری نداشته است.

این مرجع تقلید در پایان پیام شهدا را حفظ اسلام و ولایتمداری دانست و گفت: اسلام دارای ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است و پیاده کردن احکام و دستورات آن در تمام ابعاد، در واقع عمل به خون شهداست.
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: 69215
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *