۰
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق:

زائران اربعین به مقررات عراق پایبند باشند

قم نیوز: نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: تابع مقررات دستگاه‌های عراقی در ایام اربعین هستیم و زائران نباید قانون شکنی داشته باشند.
زائران اربعین به مقررات عراق پایبند باشند
زائران اربعین به مقررات عراق پایبند باشند
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام نجف نجفی روحانی ظهر امروز در نشست مسؤولان کمیته‌های فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی استان‌های کشور در سالن جلسات بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به ثواب زیارت امام حسین(ع) اظهار کرد: در روایات سفارش زیادی به این زیارت شده است و حتی به زیارت امام حسین در شرایط اقتصادی و ناامنی هم باید به این زیارت رفت.

وی ادامه داد: میزبان مراسم اربعین مردم عراق هستند و باید زائران کشورمان قدردان مردم عراق باشند. همچنین حرمت مرجعیت شیعه در نجف اشرف هم باید حفظ شود، باید به دنبال ایجاد همگرایی بیشتر بین مردم ایران و عراق در ایام اربعین باشیم.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق افزود: تابع مقررات دستگاه‌های عراقی در ایام اربعین هستیم و زائران نباید قانون شکنی و فرار از قانون داشته باشند، احترام به مردم و مدیران عراقی تاثیر مثبت دارد.

نجفی روحانی بحث معرفتی را اولویت در اربعین دانست و تصریح کرد: نباید توقع زائرین را در این ایام بالا ببریم، مشکلات سفر باید برای آن‌ها بیان شود، تاکید بر پیاده روی در ایام اربعین به دلیل ثواب این کار است.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵
کد مطلب: 69518
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *