رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم خبر داد

انهدام 15 باند مواد مخدر با 112 عضو/ کراک در قم ریشه‌کن شد

خبرگزاری فارس , 18 مهر 1397 ساعت 22:01

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم با اشاره به انهدام 15 باند مواد مخدر و دستگیری 112 نفر از اعضای این باندها در شش ماه نخست سال جاری گفت: این باندها در سطح ملی درحال فعالیت بودند اما با تلاش نیروهای پلیس متلاشی شدند.


به گزارش قم نيوز غلام‌عباس بلفکه ظهر امروز طی نشست خبری که در سالن جلسات معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان قم برگزار شد، با بیان اینکه قم یکی از ناامن‌ترین محورهای تردد برای حاملان مواد مخدر است، اظهار کرد: پلیس همه تلاش خود را بکار گرفته تا نه فقط این استان محل نگهداری و توزیع مواد مخدر نباشد بلکه عبور و گذر مواد مخدر از این استان نیز غیرممکن شود.

وی با اشاره به انهدام 15 باند مواد مخدر و دستگیری 112 نفر از اعضای این باندها در 6 ماه نخست سال جاری اضافه کرد: این باندها در سطح ملی درحال فعالیت بودند اما با تلاش نیروهای پلیس متلاشی شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم خاطرنشان کرد: اینکه از میان مجرم‌های دستگیرشده در حوزه قاچاق مواد مخدر فقط 23 درصد درصد از اهالی بومی استان قم هستند نشان می‌دهد که حجم قابل توجهی از قاچاق‌های مواد مخدر استان قم غیربومی است.

وی از اجرای 95 طرح پاکسازی محلات و دستگیری 720 نفر از خرده‌فروشان مواد مخدر در سال گذشته یاد کرد و ادامه داد: هفت هزار و 500 معتاد متجاهر در استان قم جمع‌آوری شده که برخی از آن‌ها به‌عنوان مجرم شناخته شده، برخی دیگر به کمپ‌های ترک اعتیاد سپرده می‌شوند و همچنین برخی از آن‌ها که مشکلات حادی ندارند تحت مراقبت روانشناسی قرار می‌گیرند.

بلفکه با بیان اینکه در 6 ماه نخست امسال بیش از 3 تن انواع مواد مخدر در قم کشف شده است، گفت: طی این مدت باندهای منهدم‌شده 25 درصد، مقدار مواد مخدر کشف‌شده 44 درصد، قاچاقچیان اصلی دستگیر‌شده 30 درصد و تعداد خرده‌فروشان دستگیر شده 16 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و 200 گزارش مردمی پیرامون فعالیت خرده‌فروشان، معتادان متجاهر و یا فعالیت‌های افراد مشکوک در 6 ماه نخست امسال به پلیس مبارزه با مواد مخدر استان واصل شده است، مطرح کرد: با صحت‌سنجی و بررسی این اطلاعات 75 درصد این گزارش‌ها منجر به اجرای عملیات پلیس و دستگیری افراد متخلف شده است.

بلفکه از ریشه‌کن شدن کراک در استان قم یاد کرد و افزود: هر چند با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در مورد کراک استفاده از این مواد در استان قم به صفر رسیده است اما اکنون ماده مخدر صنعتی شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ 50 درصد عطاری‌ها در قم فعالیت غیرمرتبط دارند و برخی آن‌ها به فروش مواد اقدام می‌کنند که پلمب آن‌ها درحال پیگیری است.

انتهای پیام / 137


کد مطلب: 70052

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/70052/انهدام-15-باند-مواد-مخدر-112-عضو-کراک-قم-ریشه-کن

قم نیوز
  http://qomnews.ir