۰

نامه سرگشاده آيت الله العظمى مكارم شيرازى براى آيت الله آملی لاريجانى، رياست محترم قوه قضائيه

قم نیوز: آیت الله مکارم شیرازی خطاب به رئیس قوه قضائیه بیان داشتند: اینجانب برای قوه قضائیه و شخص جنابعالی قائل به احترام بوده و هستم و تضعیف این قوه را کار خلافی می شمارم.
نامه سرگشاده آيت الله العظمى مكارم شيرازى براى آيت الله آملی لاريجانى، رياست محترم قوه قضائيه
نامه سرگشاده آيت الله العظمى مكارم شيرازى براى آيت الله آملی لاريجانى، رياست محترم قوه قضائيه
به گزارش قم نیوز آیت الله مکارم شیرازی امروز شنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با قرائت نامه ای که به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه داشتند تصریح کردند: اینجانب برای قوه قضائیه و شخص جنابعالی قائل به احترام بوده و هستم و تضعیف این قوه را کار خلافی می شمارم.

این مرجع تقلید در ادامه این نامه تصریح کردند: هدف این جانب روشن ساختن قوانین مترقی اسلام و کمک به جمعی از گرفتاران مهریه است؛ لطفا دستور دهید لیست کامل زندانیان مهریه را با ذکر سن و سال همراه بیاورند.

ایشان در پایان نامه بیان کردند: امیدواریم بتوانیم از این طریق کمکی به حل مشکل جوانان گرفتار مسئله مهریه هستند و در زندان به سر می برند بنمائیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بعد  از قرائت  نامه درسخنانی گفتند: این چهار مسئله را به تفصیل تبیین خواهم کرد، متاسفانه دستگاه قضایی تابع یک سلسله قوانین پاگیر است و آنها موجب مشکل می شوند.

................
متن نامه بدین شرح میباشد.

رياست محترم قوه قضائيه (دامت بركاته)
با اهداء سلام و تحيت؛
معروض مى‌دارد بيانات جنابعالى را درباره مسائلى كه اينجانب مطرح كرده بودم، خواندم. متأسفانه قانع كننده نبود و شايد توضيحات من براى آن چند مسئله كافى نبوده است.
بنابراين پيشنهاد مى‌كنم همان‌طور كه خود شما هم اشاره كرده‌ايد دادستان كل كشور و دو نفر از قضات عالى‌رتبه كه سوابق حوزوى داشته باشند تشريف بياورند تا آن چهار مسأله مهم درباره مهريه در محيط عالمانه و دور از عصبانيت حل و فصل شود و چنانچه آن چهار مسأله روشن شد، ان شاء الله به كار بسته شود و اگر بعضى از قوانين موجود با متون اسلامى سازگار نبود از طريق مجلس شوراى اسلامى اصلاح شود.
اينجانب براى قوه قضائيه و براى شخص جنابعالى قائل به احترام بوده و هستم و تضعیف این قوه را کار خلافی می شمرم. هدف اينجانب روشن ساختن قوانين مترقى اسلام و كمك به جمعى از گرفتاران مهريه است. لطفا دستور دهيد ليست كامل زندانيان مهريه را با ذكر سن و سال، همراه بياورند.
اميدوارم بتوانيم از اين طريق كمكى به حل مشكلات جوانان كه گرفتار مسأله مهريه هستند و در زندان‌ها به سر مى‌برند بنماييم.
هميشه در سايه لطف پروردگار موفق باشيد.


انتهای پیام/138
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب: 70080
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *