۰

وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزان را برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی آماده می‌کنیم

قم نیوز: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان را برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی آماده می‌کنیم، گفت: کلاس‌های تربیتی، فرهنگی و آموزشی جایگزین کلاس‌های طاقت فرسا می‌شود.
دانش آموزان را برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی آماده می‌کنیم
دانش آموزان را برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی آماده می‌کنیم
به گزارش قم نیوز سیدمحمد بطحایی در سفر به شهر مقدس قم و دیدار با تنی چند از مراجع معظم تقلید در قم با اشاره به تعداد دانش آموزان مدارس با شیب ملایم تا ۶ سال دیگر به ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر خواهد رسید، اظهار داشت: یکی از چالش‌هایی که امروز وزارت آموزش و پرورش با آن مواجه هست موعد بازنشستگی قریب به ۶۰ هزار نفر از همکاران فرهنگی در یکسال اخیر می‌باشد.

رئیس ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش با اشاره به حذف آزمون‌های مکرر در دوره ابتدایی اظهار کرد: حذف این آزمون‌ها را به شدت دنبال می‌کنیم تا کتاب‌های تقویتی و کمک آموزشی برای این دوره از بین برود، همچنین ساعت‌های برنامه پرورشی در دوره ابتدایی را افزایش دادیم و فعالیت‌های تربیتی مدارس در این دوره زیاد شده است.

وی ادامه داد: در فضای آموزشی خطراتی دانش آموزان را مورد تهدید قرار می‌دهد، از چند ماه پیش یک پلت فرم منسجم طراحی کردیم که ارتباط دوسویه بین ما و خانواده‌ها، دانش آموزان و معلمان به وجود بیاید، این برنامه پلت فرم در واقع یک تلویزیون مستقیم و کنترل شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: یکی از افتخارات مدارس این است که چه تعدادی از دانش آموزان آن مدرسه، رتبه‌های برتر در کنکور را کسب کردند و متاسفانه به تربیت سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و تربیتی بدنی کم توجهی می‌شود.

بطحایی برگزاری کنکور به شیوه کنونی را مخرب دانست و تصریح کرد: کنکور در حوزه‌های فرهنگی و فعالیت‌های پرورشی اثر مخربی دارد، به این دلیل حتی اگر مدرسه ای به دنبال برگزاری برنامه‌های فرهنگی و پرورش باشد، خانواده‌ها مطالبه می‌کنند که مدارس به دنبال برنامه‌های کنکوری باشند.

وی ادامه داد: پلت فرم آموزش و پرورش برای تعامل دو سویه با خانواده‌ها دارای پهنای باند زیاد، سرعت بالا و هزینه رایگان است و برنامه‌هایی برای تنوع و جذابیت این سیستم تعاملی ایجاد کردیم، این پلت فرم به صورت آزمایشی راه اندازی شد و به زودی به صورت عملیاتی بهره برداری می‌شود تا در فضای مجازی سالم سازی صورت بگیرد.

بطحایی با اشاره به وضعیت چاپ کتاب‌های درسی اظهار کرد: امسال ۱۴۰ میلیون جلد کتاب درسی در هزار عنوان چاپ و توزیع شد، همچنین در سال جاری ۶۰ هزار فرهنگی بازنشسته شدند و با رشد ۶ درصدی دانش آموزان نگران تامین نیروی انسانی بودیم که با تدابیر صورت گرفته این نگرانی برطرف شد.

وی ادامه داد: ۳۴ هزار نفر دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی پذیرش داشتیم که این حجم از پذیرش برای نخستین بار بود. نهضت حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم را شروع کردیم و مسابقات فرهنگی، هنری و قرآنی دانش آموزان رونق یافته است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم که در این دنیای آشفته، آمادگی‌هایی را در دانش آموزان برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی ایجاد کنیم.

بطحایی با بیان برنامه‌های آموزش و پرورش برای توسعه مباحث تربیتی و فرهنگی خاطرنشان کرد: از سال جاری کلاس‌های تربیتی، فرهنگی و آموزشی جایگزین برخی  کلاس‌های طلاقت فرسا و غیرضروری شده است.
انتهای پیام / 137
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۱
کد مطلب: 70301
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *