۰

آیت الله مکارم شیرازی: فعالیت‌های تبلیغی در پیاده‌روی اربعین مورد توجه باشد

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید شیعیان بر لزوم استفاده از ظرفیت تبلیغی در مسیر اربعین تاکید کرد و گفت: یکی از کارکردهای مهم اربعین این است که صفوف شیعیان را متحد می‌کند.
فعالیت‌های تبلیغی در پیاده‌روی اربعین مورد توجه باشد
فعالیت‌های تبلیغی در پیاده‌روی اربعین مورد توجه باشد
به گزارش قم نیوز آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی صبح پنج‌شنبه در مراسم گردهمایی مبلغان اربعین حسینی در مدرسه امام کاظم(ع) با اشاره به مقدس بودن حرکت زائران و مبلغان در اربعین گفت: بسیار خرسندیم که طلاب جوان ما پای در این مسیر نهاده‌اند، چه هدفی از این مقدس‌تر که طلاب جوان ما برای تبلیغ در مسیر نورانی اربعین آستین همت را بالا زده‌اند.

وی مسئله تبلیغ را مساله‌ای بسیار مهم دانست و افزود: بحمدالله امروز شاهد حضور گسترده مردم در مسیر زیارت اربعین هستیم ولی عرصه تبلیغی دچار کمبود هستیم؛ نباید وظیفه اصلی حوزوی در این مسیر فراموش شود؛ تعلیم و تربیت مردم در این مسیر بسیار مهم است.

این مرجع تقلید با اشاره به حدیث نبوی در خصوص استفاده از نسیم‌هایی که به سمت انسان می‌رسند بیان کرد: اربعین حسینی(ع) یکی از نفحات و نسیم های بهشتی است؛ استفاده ما از اربعین آن است که جمعیت زوّار حسینی را بسازیم و متحول کنیم و زمانی که باز می گردند با زمانی که به سفر رفتند متفاوت باشند.

وی اظهار کرد: یکی از کارکردهای مهم اربعین این است که صفوف شیعیان را متحد می‌کند؛ بدون اینکه تبلیغات و دعوتی صورت گیرد این صفوف عظیم در کنار هم قرار می گیرند؛ این وحدت صفوف اسلام و شیعه را زنده می کنند؛ دعوت ائمه(ع) به این زیارت تنها در باب ثواب نیست، بلکه یک بحث سیاسی هم در میان است؛ اگر این زیارات نبود صحبتی از شیعه هم نبود.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اهمیت بازخوانی ماجرای کربلا یادآور شد: نکته دوم این است که اربعین سبب بازخوانی ماجرای کربلا و عامل مهم تربیت مردم است؛ نکته دیگر آن است که در این مسیر فضای آموزشی مناسبی برای آموزش مبانی اسلام پیدا می شود.

وی گفت: در این مراسم نباید اقدام به برگزاری برنامه‌های مفصل کرد زیرا در این مسیر باید برنامه‌ها به شکل خلاصه و مفید باشد که به تزکیه مردم بپردازد؛ چند لحظه پیش به وزیر آموزش و پرورش گفتم که نام اولیه این وزارت، اداره معارف بود و سپس به اداره فرهنگ مبدل شد و سپس به آموزش و پرورش تغییر نام یافت؛ این رسالت رسالت بسیار مهمی است.

این مفسر قرآن کریم یادآور شد: حرکت تبلیغ در مسیر اربعین ذخیره دنیا و آخرت و مایه خرسندی امام زمان(عج) است و باید این مسیر را نیز جدی بگیرید و  برای خدمت رسانی به امام(ع) از تمام تلاش خود بهره بگیرید.
انتهای پیام / 137
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲
کد مطلب: 70303
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *