۰
رئیس شورای اسلامی شهر قم:

بلوار پیامبر اعظم(ص) یکی از ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در شهر قم می باشد

قم نیوز: رئیس شورای شهر قم گفت: بلوار پیامبر اعظم(ص) یکی از ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در شهر قم بوده که متأسفانه هنوز زیرساخت‌های ابتدای سرمایه‌گذاری مانند آب، گاز و فاضلاب در آن احداث نشده است.
بلوار پیامبر اعظم(ص) یکی از ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در شهر قم می باشد
بلوار پیامبر اعظم(ص) یکی از ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در شهر قم می باشد
به گزارش قم نیوز عبدالله جلالی صبح امروز در شصت و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: مشکلات ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم باید با اتخاذ برخی تدابیر شهری و مدیریتی بهبود پیدا کند.

وی با تأکید به نامه فرمانداری در خصوص مصوبه در رابطه به اخذ مجوز تفویض اختیار خرید املاک تا سقف 300 میلیارد ریال به شهردار قم از طریق کمیته‌ای معین با رعایت تشریفات قانونی افزود : کمیته تطبیق خواستار تغییر لفظ شهرداری به شهردار در این مصوبه بوده و نیاز به ارسال مصوبه دیگر به فرمانداری نیست.

رئیس شورای شهر قم با اشاره به لایحه اخذ مجوز کاهش 30 درصد کاهش عوارض صدور پروانه در یکی از بلوک‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) گفت: نظر شورای شهر در این لایحه اصرار بر اعمال آن توسط شهرداری قم است.

جلالی با اشاره به امکان تهاتر و تدبیر در اعمال تخفیف در قبال خریداری چند دستگاه اتوبوس درون‌شهری در مورد لایحه اخذ مجوز کاهش 30 درصد کاهش عوارض صدور پروانه در یکی از بلوک‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) ابراز کرد: منوط کردن تخفیف بر تحویل اتوبوس درون‌شهری ممکن بوده برخی مشکلات حقوقی ایجاد کرده و مشکلاتی را به وجود آورد.

رئیس شورای شهر قم با اشاره به مشکلات حمل‌ونقل عمومی شهر قم تصریح کرد: باید تدبیری اندیشیده شود تا با ارائه فرصت تا پایان سال و کاهش عوارض 30 درصدی به‌شرط پرداخت پول نقدی یا تحویل اتوبوس تا پایان سال جاری اتفاق بیفتد.

وی با ابراز رضایت از نسبت مثبت بین هزینه کرد و بودجه سال 96 شورای شهر قم خاطرنشان کرد: کاهش هزینه کرد نسبت به بودجه شورا قابل‌ تقدیر و تشکر است، بودجه مصوب شورا در سال گذشته بیش از 2 میلیارد و 400 میلیون بوده اما هزینه کرد شورا کمتر از 2 میلیارد تومان است.

رئیس شورای شهر قم با اشاره به برخی از روابط و نیازهای متقابل بین مجموعه مدیریت شهری و شرکت گاز استان گفت: یکی از شرکت‌های خدمات رسان که ارتباط تنگاتنگی با شورای شهر قم در امر خدمات‌رسانی دارد شرکت گاز است.

جلالی با انتقاد از عدم احداث و فراهم بودن زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر(ص) گفت: بلوار پیامبر اعظم(ص) یکی از ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در شهر قم بوده که متأسفانه هنوز زیرساخت‌های ابتدای سرمایه‌گذاری مانند آب و گاز و فاضلاب در آن احداث نشده است.

شهردار قم نیز با اشاره به  لایحه اخذ مجوز کاهش 30 درصد کاهش عوارض صدور پروانه دریکی از بلوک‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) گفت: باید از امکان تخفیف عوارض این مصوبه تدبیری اندیشیده شود که نقشی در مسیر رفاه بیشتر شهروندان داشته باشد.

دکتر سقائیان نژاد  لایحه اخذ مجوز کاهش 30 درصد کاهش عوارض صدور پروانه در یکی از بلوک‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) را مورد توجه قرار داد و  بیان کرد: از محل تخفیف و کاهش عوارض باید بخشی از نیازها و کمبودهای ناوگان حمل‌ونقل و عمومی شهر را جبران کرد.
عضو شورای شهر قم در این جلسه، با اشاره به نامه فرمانداری در خصوص مصوبه‌ای در رابطه به اخذ مجوز تفویض اختیار خرید املاک تا سقف 300 میلیارد ریال به شهردار قم از طریق کمیته‌ای معین با رعایت تشریفات قانونی افزود: ازنظر فرانداری قانونی برای تعیین کمیته معین بیان‌نشده و همچنین هیئت تطبیق خواستار تغییر واژه شهردار به‌جای شهرداری بوده است.

مجید اخوان با بیان لایحه اخذ مجوز کاهش 30 درصد کاهش عوارض صدور پروانه دریکی از بلوک‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) افزود: در سال 95، 50 دستگاه اتوبوس درون‌شهری به‌صورت غیر نقدی در قبال واگذاری یک قطعه زمین 3 هزار 500 متری در این بلوار از این شرکت تهاتر شده است.

وی ادامه داد: 21 میلیارد و 300 میلیون تومان محاسبه عوارض این قطعه زمین بوده که شرکت مذکور درخواست تخفیف 30 درصدی در عوارض دارد.

اخوان با بیان لایحه اخذ مجوز کاهش 30 درصد کاهش عوارض صدور پروانه دریکی از بلوک‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) تصریح کرد: شهرداری قم به‌جای کاهش30 درصدی درخواست دریافت چند دستگاه اتوبوس درون‌شهری از محل مابه‌التفاوت این عوارض کرده است.
رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر قم تفریغ بودجه سال 96 شورای شهر قم را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: شورای شهر قم در سال 96، 2 میلیارد و 465 میلیون تومان مصوب داشته و یک میلیارد و 900 میلیون تومان هزینه کرد آن بوده که تطابق قابل قبولی را نشان می‌دهد.

عضو شورای شهر قم نیز در بخشی از این جلسه،لایحه‌ای در خصوص سازمان فرهنگی ورزشی در رابطه با اساسنامه سازمان فرهنگی را مورد توجه قرار داد و  عنوان کرد: این سازمان در سال جاری با انبوهی از مشکلات اقتصادی روبه‌رو و از همین رونیز سازمان بازرسی حساسیت‌های ویژه‌ای بر آن داشته و تصویب و افزایش برخی اختیارات می‌تواند روند رشد و موفقیت این سازمان را بیشتر کند.

حسن مالکی نژاد با اشاره به برخی از ویژگی‌های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ادامه داد: ظرفیت بودجه سازمان فرهنگی ورزشی در حد معاملات جزء و اندک بوده و بودجه این سازمان در حدی نبوده که بتواند با آن معاملات بزرگی داشته باشد.

سخنگوی شورای شهر قم نیز ادامه این جلسه، با تأکید بر لایحه‌ای در خصوص سازمان فرهنگی ورزشی در رابطه با اساسنامه سازمان فرهنگی ورزشی گفت: فقدان برخی بندهای قانونی در هشت سازمان تابعه شهرداری و ازجمله سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سبب شده تا انبوهی از مصوبات و لایحه‌ها برای بررسی‌های بی‌مورد به شهرداری و شورای شهر ارسال شود.

حسین اسلامی با اشاره به نامه فرمانداری در خصوص مصوبه در رابطه به اخذ مجوز تفویض اختیار خرید املاک تا سقف 300 میلیارد ریال به شهردار قم از طریق کمیته‌ای معین با رعایت تشریفات قانونی ابراز کرد: با توجه به اینکه این مصوبه تصویب کمیته انطباق رسیده وجاهت قانونی داشته و نیازی برای ارسال مجدد مصوبه فرمانداری نیست.

نایب‌رئیس شورای شهر قم نیز در این جلسه، با تأکید بر لایحه اخذ مجوز کاهش 30 درصد کاهش عوارض صدور پروانه دریکی از بلوک‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) خاطرنشان کرد: توافق‌نامه و تحویل این قطعه زمین 3 هزار و 500 متری در سال 95، بوده بنابراین باید عوارض آن بر مبنای سال جاری دریافت شود.

حسن بختیاری با اشاره به لایحه اخذ مجوز کاهش 30 درصد کاهش عوارض صدور پروانه دریکی از بلوک‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) تأکید کرد: زمان‌دار کردن مصوبه و ارائه مهلت تا پایان سال جاری می‌تواند در تهاتر و دریافت چندین دستگاه اتوبوس جدید مؤثر باشد.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب: 70420
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری قم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *