۰

ظرفیت اسکان 7 هزار زائر اربعین در شبانه روز در مصلی قم وجود دارد

قم نیوز: رئیس هیئت امنای قرارگاه مردمی اربعین استان قم گفت: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۴۰ هزار زائر در قرارگاه مردمی اربعین اسکان داده شوند، قرارگاه اربعین در مصلی قدس ظرفیت اسکان ۷ هزار زائر در شبانه روز را دارد.
ظرفیت اسکان ۷ هزار زائر اربعین در شبانه روز در مصلی قم وجود دارد
ظرفیت اسکان ۷ هزار زائر اربعین در شبانه روز در مصلی قم وجود دارد
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام احمدرضا حسین‌زاده در حاشیه بازدید آیت‌الله سعیدی از قرارگاه مردمی اربعین اظهار داشت: این قرارگاه از دو سال پیش به همت طلاب و بسیجیان در راستای ساماندهی زائران اربعین حسینی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ایام اربعین که تراکم زائران بالا می‌رود و به‌ ویژه زائران غیرایرانی به شهر قم می‌آیند خدمت به زائران در مصلی قدس انجام می‌شود و وضعیت زائران در شهر ساماندهی شود.

رئیس هیئت‌ امنای قرارگاه مردمی اربعین استان قم تصریح کرد: در سال‌های 95 و 96 در طول 20 روز بیش از 140 هزار زائر از 16 کشور در قرارگاه مردمی اربعین پذیرایی شدند که 1500 خادم به آن‌ها خدمت‌رسانی کردند.

حسین‌زاده با بیان اینکه بیش از 150 خادم به زائران پاکستانی خدمت می‌کنند، بیان کرد: امسال تحولات متفاوتی داشتیم و با توجه به اینکه زائران پاکستانی ذائقه غذایی متفاوتی دارند و غذاهای ما را نمی‌پسندند آشپزخانه مجزا با غذاهای ویژه برای آن‌ها در نظر گرفتیم.

وی عنوان کرد: حدود 80 مبلغ برادر و 80 مبلغ خواهر در کمیته‌های مختلف و واحدهای گوناگون به فعالیت می‌پردازند و چهره به چهره به شبهات دینی زائران پاسخ می‌دهند.

رئیس هیئت‌امنای قرارگاه مردمی اربعین استان قم تصریح کرد: در زمینهٔ امنیت زائران اقدامات اساسی انجام‌ شده است و سپاه و نیروی انتظامی استان با هماهنگی در حال خدمت هستند تا مردم قم در زمینهٔ میزبانی زائران اربعین سرافراز شوند.

حسین‌زاده با اشاره به لزوم مشارکت همگانی در زمینهٔ خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی افزود: از ائمه جماعات و خیرین و مردمی که نتوانستند در مراسم اربعین شرکت کنند درخواست می‌کنیم که در مصلی قدس حضور پیدا کرده و دل آن‌ها با امام حسین(ع) گره بخورد و اگر در توان آن‌ها است کمکی به زائران امام حسین(ع) داشته باشند.

وی با بیان اینکه زائران غیر ایرانی با ارائه گذرنامه 3 روز و زائران ایرانی با ارائه کارت ملی یک روز در مصلی قدس اسکان داده می‌شوند، بیان کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌ شده پیش‌بینی می‌شود امسال 140 هزار زائر در قرارگاه مردمی اربعین اسکان داده شوند، قرارگاه اربعین در مصلی قدس ظرفیت اسکان 7 هزار زائر در شبانه‌روز را دارد.

رئیس هیئت‌امنای قرارگاه مردمی اربعین استان قم تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته چهار هزار و 500 آقا و 2 هزار و 500 خانم را اسکان می‌دهیم که امکان دارد به 9 هزار نفر نیز برسد که برای اسکان زائران از ظرفیت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران استفاده می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: زائران از شهر و کشورهای مختلف در مصلی قدس اسکان داده می‌شوند که تمهیدات خوبی برای خدمت‌رسانی انجام‌ شده است، افرادی که قصد کمک برای خدمت به زائران اربعین حسینی را دارند می‌توانند کمک‌های خود را به شماره‌ حساب 100404040 بانک شهر به نام قرارگاه مردمی اربعین استان قم واریز کنند.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب: 70426
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *