۰
در شورای اداری قم مطرح شد؛

خانه‌های نماز در قم ایجاد شود/ تأکید بر تجهیز نمازخانه‌های مدارس

قم نیوز: رئیس ستاد اقامه نماز استان قم بر لزوم ایجاد خانه‌های نماز در این استان تأکید کرد و گفت: مسئولان باید برای ترویج نماز در جامعه تلاش کنند.
خانه‌های نماز در قم ایجاد شود/ تأکید بر تجهیز نمازخانه‌های مدارس
خانه‌های نماز در قم ایجاد شود/ تأکید بر تجهیز نمازخانه‌های مدارس
به گزارش قم نیوز محمد خامه‌یار شامگاه دوشنبه در شورای اداری استان قم که با حضور مسئولان استان و سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران در تالار معصومیه قم برگزار شد، با بیان اینکه در یک حکومت دینی مهمترین وظیفه همه اقامه نماز است، گفت: امام خامنه‌ای در پیامی به اجلاس ۲۶ نماز دعوت به نماز را دعوت به زیباترین جلوه‌های زندگی دانستند چرا که انسان در قالب نماز به بیان عاشقانه‌ترین نیازهای خود می‌پردازد.

وی ادامه داد: بنابراین مسئولان مؤمن باید امکانات گسترده خود را برای دعوت به این مهم بگذارند و به این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم با اشاره به ضرورت استفاده از فضای مجازی برای ترویج نماز، افزود: باید از فضای مجازی برای مقابله با نیرنگ و توطئه‌های دشمن استفاده شود.

وی با اشاره به ضرورت تجهیز نمازخانه‌ برخی از مدارس استان قم افزود: از  اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس خواستار تجهیز نمازخانه‌های مدارس هستیم هر چند ممکن است آموزش و پرورش اعتباری را در این زمینه نداشته باشد.

خامه‌یار ادامه داد: مدیرکل آموزش و پرورش قم در زمینه توسعه نماز در  سطح مدارس تلاش‌های گسترده‌ای داشته است که قابل تقدیر است.

وی اظهار داشت: باید تمامی دستگاه‌های اجرایی به آموزش و پرورش استان در زمینه گسترش و ترویج نماز کمک کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم با اشاره به اینکه تمام مدارس استان قم دارای نمازخانه هستند، افزود: باید نمازخانه‌های مدارس تجهیز شده و از امکانات لازم برخوردار شوند.

وی بیان کرد: لازم است خانه‌های نماز در سطح استان قم دایر شود تا به انجام فعالیت در زمینه نماز بپردازند.

خامه یار در پایان گفت: لازم است پایان‌نامه‌های با موضوع نماز حمایت شود و از دانشجویانی که در این زمینه فعالیت دارند نیز حمایت کنیم
انتهای پیام / 137
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰
کد مطلب: 70836
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *