۰

آیت‌الله علوی گرگانی: فرهنگیان برای تربیت دانش آموزان ترویج معارف دینی را مدنظر قرار دهند

قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان گفت: هر خدمتی که فرهنگیان برای رضای الهی انجام دهند ماندگار است، باید فرزندان را با شیوه‌های دینی تربیت کنند و به این موضوع اهتمام داشته باشند.
آیت‌الله علوی گرگانی: فرهنگیان برای تربیت دانش آموزان ترویج معارف دینی را مدنظر قرار دهند
آیت‌الله علوی گرگانی: فرهنگیان برای تربیت دانش آموزان ترویج معارف دینی را مدنظر قرار دهند
به گزارش قم نیوز آیت‌الله علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار فرهنگیان موسسه رستگاران که در بیت معظم له برگزار شد، اظهار داشت: دغدغه همه انبیا و اهل بیت (ع) این بوده است که در مقام عمل آنچه را که باید انجام بدهیم به آن عمل نکردیم.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم افزود: اگر انسان به وعده‌های الهی توجه و عمل کند رستگار می‌شود، باید عمل داشته باشیم و در انجام کاری که برای رضای الهی است اهتمام داشته اگر این گونه باشد موفق می‌شویم.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: در روایات و آیات الهی آمده است که به دنیا توجه نشود چون کالا است و موضوع سرگرم‌کننده‌ای است که چیزی ندارد و از بین رفتنی است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به حدیثی از اهل بیت (ع) تصریح کرد: ای آدم چرا اینقدر می‌گویی مال من، هرچه خوردی و پوشیدی در دنیا برای تو است و آنچه که برای خدا انجام دادی برای تو و توشه آخرت است.

آیت‌الله علوی گرگانی عنوان کرد: انسان باید بداند که در این دنیا سرگرم و بازیچه است و دنیا محلی است تا آخرت خود را بسازیم، هرچه صدقه درراه خدا بدهیم برای ما می‌ماند.

وی افزود: هر خدمتی که فرهنگیان برای رضای الهی انجام دهند ماندگار است، باید فرزندان را با شیوه‌های دینی تربیت کنند و به این موضوع اهتمام داشته باشند، مدرسه محیط تربیت و تعلم است که بسیار مهم است.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: در زمان شاه فرزندان خود را با نماز و قرآن به مدارس می‌فرستادیم اما بی‌نماز می‌شدند چون در آن زمان در مدارس بی‌دینی را ترویج می‌کردند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی مدارس در تربیت دانش آموزان به معارف دینی توجه دارند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: فرهنگیان باید در زمینه تربیت دانش آموزان به احکام و معارف توجه جدی داشته باشند چون در سنین نوجوانی و جوانی تعلم بسیار مهم و با اثر است.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم عنوان کرد: اگر مردم به دستورات الهی توجه کنند اجر و مزد بالایی نزد خداوند دارند و ما هم آن‌ها را کمک می‌کنیم.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰
کد مطلب: 71117
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *