۰

آیت الله مقتدایی: منتظران ظهور باید مراقب عرفان‌های کاذب و مدعیان دروغین باشند

قم نیوز: عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه وجود عرفان‌های کاذب و مدعیان دروغین را از انحرافات دوران غیبت دانست و گفت: ایمان قوی و بلند برای کسانی است که در طول غیبت بر اعتقاد اصیل خود باقی می‌مانند.
منتظران ظهور باید مراقب عرفان‌های کاذب و مدعیان دروغین باشند
منتظران ظهور باید مراقب عرفان‌های کاذب و مدعیان دروغین باشند
به گزارش قم نیوز آیت الله مرتضی مقتدایی قبل از ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جامعه المصطفی العالمیه که در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای فریب انسان‌های کاذب و یمانی‌ها که ادعای امام زمان بودن یا وابسته به آن حضرت را داشتند خوردند و در این میان تعدادی طلاب نیز به این افراد گرایش یافته‌اند.

وی با بیان این که همه این‌ها امتحان الهی است، ادامه داد: چرا باید حرف افراد جاهل را پذیرفت در حالی که در سخنانشان تناقض وجود دارد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: شرافت و فضیلت بزرگ برای کسانی است که در این امتحان الهی در طول غیبت امام با ایمان قوی و اعتقاد راسخ ماندند.

وی وجود عرفان‌های کاذب و مدعیان دروغین را از انحرافات دوران غیبت دانست و گفت: ایمان قوی و بلند برای کسانی است که در طول غیبت بر اعتقاد اصیل خود باقی می‌مانند و کسانی که منحرف می‌شوند قطعا در این ابتلا و امتحان شکست خورده‌اند.

تشریح روند انتخاب رئیس جامعه المصطفی

آیت الله مقتدایی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: آیت الله اعرافی طی دو دهه مدیریت جامع و فراگیر، دقیق و علمی در جامعه المصطفی داشتند و بعد از مدیران حوزه‌های علمیه مدتی طول انجامید فردی را جایگزین کنیم.

وی با بیان اینکه بعد از تحقیقات جامع و تأیید مقام معظم رهبری حجت الاسلام عباسی برای این منصب برگزیده شدند، گفت: امیدواریم همانگونه که آیت الله اعرافی با مدیریت کامل و دقیق خود وقت گذاشته و از نظر علمی و فنی این مجموعه را اداره کرد مدیر جدید نیز چنین وقتی را بگذارد؛ مدیر جدید باید سعی کند که فارغ التحصیلان را به کشورهای خود اعزام کنند و اقتضائات آن کشور را رعایت نمایند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: فارغ التحصیلان جامعه المصطفی العالمیه کسانی هستند که برای پیاده کردن معارف اهل بیت(ع) و علوم اسلامی در جهان می‌درخشند و عده‌ای از آنان استاد و مؤلفان بزرگی هستند که کتبشان قابل تدریس است.
انتهای پیام / 137
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰
کد مطلب: 71155
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *