۰

آیت‌الله حسینی بوشهری: تشریفات در زندگی، نسل جوان را از رسیدن به ازدواج دور کرده است

قم نیوز: دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: متأسفانه جامعه امروز دچار مشکلاتی شده است و چشم هم‌چشمی‌ها و اضافه شدن تشریفات در زندگی، نسل جوان را از رسیدن به ازدواج دور کرده است.
آیت‌الله حسینی بوشهری: تشریفات در زندگی، نسل جوان را از رسیدن به ازدواج دور کرده است
آیت‌الله حسینی بوشهری: تشریفات در زندگی، نسل جوان را از رسیدن به ازدواج دور کرده است
به گزارش قم نیوز آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری با اشاره به فرارسیدن سال روز ازدواج پیامبر (ص) و حضرت خدیجه (س) اظهار داشت: شیوه زندگی پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) در همه زمینه‌ها جنبه الگویی دارد و یکی از جنبه‌های الگویی زندگی اهل‌بیت (ع) موضوع ازدواج است.

وی افزود: متأسفانه جامعه امروز دچار مشکلاتی شده است و چشم هم‌چشمی‌ها و اضافه شدن تشریفات در زندگی، نسل جوان را از رسیدن به ازدواج دور کرده است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: پدران و مادران در فضایی قرار گرفتند که برای رسیدن دختر و پسر به یکدیگر شرایطی را مطرح می‌کنند که این شرایط با آموزه‌های دینی و اسلامی منافات دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر لزوم الگو گیری از سیره اهل‌بیت (ع) در زمینهٔ ازدواج عنوان کرد: هنگامی‌که به ازدواج پیامبر (ص) نگاه می‌کنیم ازدواج ساده و بی‌آلایشی بوده و همچنین ازدواج امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) نیز بسیار ساده برگزارشده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: شیوه‌های زندگانی اهل‌بیت (ع) را باید به‌عنوان سبک زندگی خود قرار داده و رفتار آن‌ها را به‌عنوان الگوی خود قرار دهیم.

امام‌جمعه قم با اشاره به تبعات بی‌توجهی به سیره معصومین ادامه داد: هرچه فاصله ما از سیره اهل‌بیت (ع) بیشتر شود روحیه‌های اخلاقی و جنبه‌های دینی از زندگی ما رخت برمی‌بندد، متأسفانه جامعه از جاهایی الگو گیری می‌کند که کوچک‌ترین ارتباطی با آموزه‌های دینی ندارد.

آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: الگو قرار دادن پیامبر (ص) و امیرالمؤمنین (ع) و اهل‌بیت (ع) یعنی در گفتار و رفتار خود افرادی باشیم که از آن‌ها تبعیت می‌کند، شیعه بودن یعنی پیروی در سبک و برنامه‌های زندگی اهل‌بیت (ع) و در مسیر آن‌ها گام برداریم.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶
کد مطلب: 71190
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *