۰

نبود اعتبار علت نیمه تمام ماندن طرح محور قم - جعفریه است

قم نیوز: معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: طرح دو بانده شدن محور قم - جعفریه که از سال 91 آغاز شده به علت نبود اعتبار نیمه تمام مانده است.
نبود اعتبار علت نیمه تمام ماندن طرح محور قم - جعفریه است
نبود اعتبار علت نیمه تمام ماندن طرح محور قم - جعفریه است
به گزارش قم نیوز عباس فراهانی روز دوشنبه افزود: محور قم - جعفریه به طول 38 کیلومتر شامل چهار قطعه است که سه قطعه آن به بهره برداری رسیده و قطعه چهارم به طول چهار کیلومتر حد فاصل شهر جعفریه تا انتهای حوزه استحفاظی استان قم(اتصال به آزادراه ساوه - سلفچگان) با پیشرفت فیزیکی 70 درصد، در حال اجرا می باشد.

وی خاطرنشان کرد: قطعه نخست این طرح از پل راه آهن تا سه راهی قلعه سنگی به طول 10.5 کیلومتر با هزینه 110 میلیارد ریال در فروردین سال 95 راه اندازی شد و قطعه دوم این محور نیز از سه راهی قلعه سنگی تا ایستگاه فشار شکن شهید مهدوی به طول هشت کیلومتر با هزینه ای بالغ بر 70 میلیارد ریال، در مهرماه سال گذشته به بهره برداری رسید.

به گفته وی، قطعه سوم نیز از ایستگاه فشار شکن شهید مهدوی تا پل طغرود به طول هفت کیلومتر تعریف شده است که با هزینه 65 میلیارد ریال در مهرماه سال 96 تکمیل شد.

فراهانی بیان کرد: در حال حاضر 50 میلیارد ریال به پیمانکاران قطعات اول، دوم و سوم بدهکار هستیم و 60 میلیارد ریال نیز برای اتمام قطعه چهارم مورد نیاز می باشد.

وی گفت: بنابر اعلام پلیس راه، از زمانی که محور قم - جعفریه دو بانده شده است، بار ترافیکی این محور 50 درصد افزایش و میزان تصادف ها 20 درصد کاهش یافته است.

فراهانی افزود: با توجه به بهره برداری از آزادراه حرم تا حرم (قطعه قم - گرمسار) و افزایش حجم ترافیک عبوری استان های غربی و شمال غربی به قم، راه اندازی محور قم - جعفریه موجب کاهش حوادث جاده ای و هزینه های مربوط به استهلاک و سوخت و صرفه جویی در زمان شده است و طول این محور در مقایسه با مسیر ساوه - سلفچگان - قم، 20 کیلومتر نزدیک تر است.

استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آنان می توان به آزادراه قم - تهران، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه، جاده قدیم قم - کاشان، آزادراه قم - کاشان، آزادراه قم - گرمسار و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک اشاره کرد.
350 کیلومتر آزادراه، 400 کیلومتر بزرگراه و 500 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی در استان قم وجود دارد.


انتهای پیام /138
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲
کد مطلب: 71204
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *