۰

کارخانجات آرد قم با 30 درصد ظرفیت تولید مشغول فعالیت هستند

قم نیوز: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم با اشاره به مشکلات اقتصادی کارخانجات تولید آرد استان گفت: کارخانجات تولید آرد استان قم با ۳۰ الی ۴۰ درصد ظرفیت تولید واقعی مشغول فعالیت هستند.
کارخانجات آرد قم با ۳۰ درصد ظرفیت تولید مشغول فعالیت هستند
کارخانجات آرد قم با ۳۰ درصد ظرفیت تولید مشغول فعالیت هستند
به گزارش قم نیوز بهزاد رادمنش عصر امروز در جلسه سیاست‌گذاری، گندم، آرد و نان که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: سامانه جامع آرد و گندم به‌زودی در قم راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کارخانجات تولید آرد استان افزود: کارخانجات تولید آرد استان قم با 30 الی 40 درصد ظرفیت تولید واقعی مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم با تأکید بر راه‌اندازی سامانه جامع آرد و گندم در استان قم گفت: شرکت بازرگانی دولتی ایران برای تسهیل در خریدوفروش آرد گندم نیمه یارانه‌ای و 900 تومانی اقدام به ایجاد سامانه آرد سایر مصارف در کل کشور و ازجمله قم کرده است.

رادمنش با تأکید بر نحوه خرید آرد در سامانه جامع آرد استان خاطرنشان کرد: برای استفاده و دریافت از این امکان باید هر اتحادیه سهمیه مصرفی خود به همراه اسامی متقاضیان را به شرکت غله ارائه داده و از این طریق رمز ورود ویژه خود را دریافت کند.

وی با بیان ثبت‌نام بخشی از واحدهای آزاد پز استان در سامانه جامع آرد قم تصریح کرد: تاکنون از صنف نانوایی‌های آزاد پز قم 65 مورد ثبت‌نام صورت گرفته‌شده است و در مابقی اصناف و موارد ثبت‌نامی صورت نگرفته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم با اشاره به برخی از نکات برجسته راه‌اندازی سامانه جامع آرد در قم ابراز کرد: باید کلیه عملیات فروش گندم، خرید گندم و فروش آرد به‌صورت شفاف در استان ایجادشده و رقابت‌پذیری بین کارخانه‌های تولید آرد نیز حفظ شود.

وی با تأکید بر تکلیف کارخانجات آرد استان در ارائه ریز فعالیت‌های تولیدی خود به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان ابراز کرد: باید کارخانه‌های آرد تمام فرآیند خرید، تولید و توزیع آرد به واحدهای تولید نان را به‌صورت شفاف در اختیار بازرگانی دولتی قم ارائه دهند.

رادمنش با اشاره به آزاد بودن واحدهای تولید نان استان در خریداری آرد از شهرهای دیگر بعد از راه‌اندازی سامانه جامع آرد عنوان کرد: با راه‌اندازی این سامانه نانوایی‌ها برای خرید آرد از کارخانه‌های تولید آرد موجود در استان یا شهرهای دیگر کاملاً آزاد بوده و مقاومتی در این زمینه صورت نخواهد گرفت.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم ادامه داد: با راه‌اندازی این سامانه ابهامات موجود در زمینهٔ گندم نیمه یارانه‌ای و 900 تومانی از بین می‌رود.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۷
کد مطلب: 71270
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *