۰

آیت‌الله مصباح یزدی: باید در دانشگاه تحول ایجاد شود

قم نیوز: رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: باید در دانشگاه تحول ایجاد شود چرا که آینده کشور در دستان دانشگاهیان بوده و خود این امر نیازمند نگاه حوزه به سمت دانشگاه‌هاست.
آیت‌الله مصباح یزدی: باید در دانشگاه تحول ایجاد شود
آیت‌الله مصباح یزدی: باید در دانشگاه تحول ایجاد شود
به گزارش قم نیوز آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار طلاب مجتمع آموزش عالی فقه که در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن بیان جایگاه رفیع روحانیت در جامعه اظهار داشت: خداوند متعال در این عصر به جامعه اسلامی به‌ویژه شیعیان نعمتی عطا فرموده که در طول تاریخ بی‌سابقه و کم‌نظیر است و آن شکل‌گیری انقلاب اسلامی است که در تحقق آن دوستان و دشمنان تصور شکل‌گیری چنین حرکتی را نمی‌کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: قطعاً بعد از پیروزی انقلاب همگان وظیفه‌ای در قبال این نعمت بزرگ دارند که در مراتب بالاتر حوزه و روحانیت نقش مهمی را در این عرصه دارد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: این انقلاب تحولی عظیم در جامعه جهانی و همسایگان ایجاد کرده و باید توجه داشته باشیم که این انقلاب اکنون دارای رهبری فرزانه مدبر و بی‌نظیر است و در این امر چه دوست و چه دشمن هم‌عقیده هستند.

وی در ادامه با بیان تأثیرگذاری حوزه علمیه در بعد بین‌الملل افزود: به برکت امام و رهبری قدم‌های بلندی در عرصه معارف دینی برداشته‌شده است، که می‌توان نهاد بین‌المللی همچون جامعه المصطفی العالمیه را نام برد که امروزه بیش از 100 ملیت در سطوح مختلف علمی در حال تحصیل هستند و این خود افتخار ایران و انقلاب اسلامی است که این‌چنین نهاد علمی قوی در مقابل شبهات مکتب‌های الحادی قرارگرفته و پاسخگو است.

آیت‌الله مصباح یزدی در ادامه تأکید کرد: در بسیاری از مراکز آموزشی جامعه، جوان‌ها در اصلی‌ترین مسائل دینی و اعتقادی دچار مشکل هستند، وظیفه حوزه‌ها است که در این زمینه گام جدی بردارند، باید در دانشگاه تحول ایجاد شود چراکه آینده کشور در دستان دانشگاهیان بوده و خود این امر نیازمند نگاه حوزه به سمت دانشگاه‌ها است.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷
کد مطلب: 71711
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *