۰

حجت‌الاسلام‌ ذوالنور: دولت در واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی تعلل می‌کند

قم نیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اختصاص ۷۰ هزار میلیارد تومان به بخش عمران کشور در بودجه سال ۹۸، گفت: متأسفانه دولت در واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی تعلل به خرج می‌دهد.
دولت در واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی تعلل می‌کند
دولت در واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی تعلل می‌کند
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ مجتبی ذوالنور امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری، با اشاره به مسئله طرح‌های نیمه‌تمام استان اظهار داشت: دولت باید برای اتمام این طرح‌ها برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح ارائه‌شده برای شفاف‌سازی در مجلس افزود: برای این طرح 196 امضا گرفته‌شده است، حضور یا غیبت فرد در مجلس و مشخص شدن دلایل عدم حضور نماینده یکی از محورهای طرح شفافیت در مجلس است، برخی از نمایندگان بیش از 6 ماه غیبت دارند اما دلیل این عدم غیبت و رسالت نمایندگی مشخص نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان برخی از محورهای طرح شفاف‌سازی گفت: اگر مدت غیبت نمایندگان از حد مجاز بیشتر شود سازوکارهای شفاف‌سازی انجام می‌گیرد، در حال حاضر با غیبت‌های طولانی برخی از نمایندگان در مجلس شورای هیچ‌گونه برخوردی صورت نمی‌گیرد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای هر صندلی مجلس به‌صورت متوسط 110 کاندید وجود دارد، بنابراین باید مردم نسبت نمایندگان فعال و پویا با نمایندگان دیگر فرق قائل شوند، مبحث مرخصی بدون حقوق یکی از محورهای طرح شفافیت در صورت عدم موجهه بودن حضور است.

ذوالنور ابراز کرد: برخی از نمایندگان مجلس در طول ماه‌های اخیر بیش از 40 بار به سفر خارج‌رفته درحالی‌که عدم سفر وی به خارج از کشور چیزی را تغییر نمی‌دهد، مردم باید به‌صورت شفاف از عملکرد نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی اطلاع داشته باشند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت طرح ارائه‌شده در زمینه شفاف‌سازی عملکرد نمایندگان مجلس تصریح کرد: عدم حضور مستمر برخی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی سبب می‌شود تا آن‌ها اطلاع دقیق و درستی از روند تصمیمات مجلس نداشته و با یک رأی نامطلوب و از سر ناآگاهی با سرنوشت یک ملت بازی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مشخص شدن جنس رأی نمایندگان در مباحث مختلف یکی دیگر از محورهای طرح شفافیت در مجلس شورای اسلامی است، امید می‌رود این طرح که گام بزرگی در عرصه شفافیت است به‌صورت رسمی در مجلس شورای اسلامی نهایی شود.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی با اشاره به مباحث مطرح‌شده در زمینه cft  خاطرنشان کرد: نمایندگان باید پای آرای خود ایستاده و ترسی از علنی شدن  تصمیمات خود نداشته باشند و تصویب طرح شفافیت یعنی نماینده هزینه تصمیم خود را بپردازد.

ذوالنور خاطرنشان کرد: مسئولان استانداری باید نسبت به اتمام طرح‌های نیمه‌تمام همت ویژه‌ای داشته باشد، متأسفانه دولت برای واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی روند درستی را دنبال نکرده و نوعی وابستگی غیرمنطقی و اصولی نسبت به آن‌ها دارد.

وی با تأکید بر ضرورت واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی گفت: درصورتی‌که دولت طرح‌های نیمه‌تمام را باقیمت‌های مناسب به بخش خصوصی واگذار نکند هزینه‌های نگهداری و اتمام آن‌ها در سال‌های بعدی به‌مراتب بیشتر شده و هزینه‌های بیشتری را نیز به استان تحمیل می‌کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: در بودجه سال آینده 70 هزار میلیارد تومان برای بخش عمران کشور اختصاص داده‌شده است، متأسفانه اولین قربانی در زمینه مشکلات اقتصادی کاهش بودجه‌های عمرانی در کشور است.

وی با انتقاد از عملکرد دولت در توزیع بودجه‌های عمرانی در سال جاری ابراز کرد: در سال جاری دولت کمتر از 24 درصد از بودجه عمرانی را توزیع و اختصاص کرده است، اختصاص بودجه 70 هزار میلیارد تومانی برای بخش عمران کشور در سال 98 به توجه به حجم قابل‌توجه پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام، دردی از طرح‌های نیمه‌تمام را حل نمی‌کند.

ذوالنور تأکید کرد: حقیقت این بوده که کسری بودجه دولت به آن مقداری نبوده که بشود نام آن را کسری بودجه واقعی نامید، دولت متأسفانه بودجه و درآمدهای کشور را در محل دیگری هزینه می‌کند که می‌توان نام آن را انحراف از بودجه نامید.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳
کد مطلب: 71754
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *