۰
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قم مطرح کرد

لزوم افزایش سرانه‌های خدماتی و فرهنگی پردیسان

قم نیوز: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قم گفت: سرانه‌های خدماتی و فرهنگی و آموزشی پردیسان پایین بوده و به ناچار شهرداری مجبور به تمدید گواهی آموزشگاه‌های کاربری مسکونی است.
لزوم افزایش سرانه‌های خدماتی و فرهنگی پردیسان
لزوم افزایش سرانه‌های خدماتی و فرهنگی پردیسان
به گزارش قم نیوز مجید اخوان دوشنبه شب در هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به لایحه اخذ مجوز تمدید گواهی موقت سه ساله آموزشگاه‌ها در کاربری مسکونی در پردیسان اظهار کرد: با توجه به اینکه سرانه های خدماتی پردیسان پایین بوده و هنوز شکل نگرفته و تعهد وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری 25 درصد تجاری محقق نشده به ناچار متوصل به ماده 37 به عنوان استفاده موقت شدیم که در آن هم برای یکبار استفاده مشخص شده که برای تمدید نیازمند نظر شورا هستیم.

وی با تاکید بر اینکه برای رفع کمبودهای پردیسان نیازمند تمدید این مصوبه هستیم اذعان کرد: امیدواریم در دوره بعدی نیاز به تصویب و تمدید نبوده و مشکل پردیسان به صورت ریشه‌ای حل شود.

عضو شورای شهر قم همچنین با اشاره به تفریغ بودجه سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر گفت: این سازمان 11 میلیارد تحقق درآمد دارد که نسبت به متمم 93 درصد وصولی محقق شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت 10 میلیارد و 900 میلیون تومان و حدود 92 درصد هزینه شده است تصریح کرد: سازمان بهسازی 142 میلیون تومان مازاد درآمد نسبت به هزینه دارد.

اخوان بیان کرد: ارکان درآمدی سازمان بهسازی نیز خدمات پیمانکاری همچون بدنه‌سازی بافت فرسوده و تاریخی، اموال پاساژ الغدیر و...، اموال حاصل از فروش سرقفلی‌های قدیم است، البته ظرفیت سازمان بیش از این است که فعلا تحقق یافته است و قرار بود متولی ساماندهی میدان مطهری هم باشد که تغییراتی در وظایف سازمان صورت گرفت.

انتهای پیام/137
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
کد مطلب: 71937
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *