۰

سالانه 109 هزار آزمایش بر روی آب قم انجام می شود

قم نیوز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: به منظور اطمینان از سلامت آب این استان، سالانه بیش از 109 هزار آزمایش ‌های میکروبی، فیزیکوشیمیایی، بیولوژی، ریزآلاینده‌های آلی و معدنی و کلرسنجی انجام می ‌شود.
سالانه 109 هزار آزمایش بر روی آب قم انجام می شود
سالانه 109 هزار آزمایش بر روی آب قم انجام می شود
به گزارش قم نیوز روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب قم روز پنجشنبه اعلام کرد که علی جان صادق پور در پنجمین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان اظهار کرد: آزمایشگاه مرجع آب و فاضلاب منطبق با آخرین استانداردهای بین ‌المللی و روز دنیا ساخته شده و شامل آزمایشگاه ‌های باکتریولوژی، بیولوژی، فیزکوشیمیایی و ریزآلاینده‌های آلی و معدنی است.

وی خاطرنشان کرد: آزمایشگاه آب و فاضلاب استان قم به عنوان نماینده مرکز کنترل کیفیت آب در فرآیند و توزیع آب شرب و بهداشتی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی یکی از شاخصه ‌های رشد توسعه در کشورها را دسترسی به آب سالم و بهداشتی دانست و ادامه داد: با توجه به این که شرکت آب و فاضلاب متولی تامین و توزیع آب در شهر است، در این راستا اقدام های متنوعی انجام داده است.

** مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب قم نیز در این نشست، به ارائه گزارشی از اقدام های انجام شده در بخش کنترل کیفیت آب قم پرداخت و نظارت بر شست وشوی شبکه، چاه، مخازن و کلرشویی و شوک ‌های کیفی تصفیه ‌خانه آب، پایش کیفی آب شبکه بهداشتی، شبکه شرب، منابع زیرزمینی و سطحی، مخازن ذخیره و سایر تاسیسات آب و اجرای برنامه ایمنی آب به عنوان مهم ‌ترین اقدام برای تضمین کیفیت آب شرب را، از جمله این اقدام ها برشمرد.

رضا انصاری همچنین ارائه خدمات آموزشی، مشاوره ‌ای و آزمایشگاهی به دانش ‌پژوهان در قالب تفاهم ‌نامه با دانشگاه ‌ها، همکاری در انجام پایان ‌نامه ‌های کارشناسی ارشد و دکتری در آزمایشگاه مرجع، انجام طرح‌ های پژوهشی در موضوع های گوناگون و مرتبط با کیفیت آب و فاضلاب، پاسخگویی به اعتراض و شکایات مردمی در بخش کیفیت آب، تهیه گزارش تحلیلی کیفیت آب، خودارزیابی و ایمنی آب و ارسال به مراجع ذی صلاح و پایش آب فضای سبز سطح شهر در راستای جداسازی شبکه آب فضای سبز از شبکه بهداشتی را، از دیگر اقدام هایی عنوان کرد که در بخش کنترل و کیفیت آب قم در حال انجام است.

وی با بیان این که از توانمندی آزمایشگاه سیار آب و فاضلاب در مناسبت ‌های مذهبی و شرایط بحرانی استان و کشور استفاده می شود، گفت: نقشه کیفی جی. آی. اس قم نیز برای منابع زیرزمینی و تهیه بانک اطلاعاتی در راستای اجرای برنامه مدیریت کیفیت منابع آب استان به ‌روزرسانی شده است.
انصاری از نصب تجهیزات آنلاین و لحظه ‌ای کیفی در تاسیسات آب قم خبر داد و افزود: 68 دستگاه آنلاین کیفی در تاسیسات آب از جمله خروجی تمام مخازن و مراکز حساس از جمله حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران نصب شده است.

این جلسه با حضور سید محمدرضا هاشمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار، رضا سیار فرماندار و برخی از مدیران استان قم در تالار کوثر شرکت آب و فاضلاب شهری قم برگزار شد. 

انتهای پیام/ 110
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱
کد مطلب: 73253
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *