۰

حضرت زینب(س) فلسفه قیام امام حسین(ع) را با دقیق‌ترین بیانات اثبات کرد

قم نیوز: عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت زینب(س) با فلسفه قیام امام حسین(ع) را با کوتاه‌ترین و دقیق‌ترین بیانات اثبات کرد گفت: حضرت زینب(س) حق زیادی گردن امت اسلامی دارند چون در تبیین نهضت عاشورا به یاری اباعبدالله(ع) پرداخت.
حضرت زینب(س) فلسفه قیام امام حسین(ع) را با دقیق‌ترین بیانات اثبات کرد
حضرت زینب(س) فلسفه قیام امام حسین(ع) را با دقیق‌ترین بیانات اثبات کرد
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام والمسلمین عسکر دیرباز با اشاره به فرارسیدن سال روز میلاد حضرت زینب(س) اظهار داشت: حضرت زینب(س) در زمینه ولایت‌مداری مطیع کامل بودند و این اطاعت‌پذیری از ولایت همراه با اعتقاد بود که این موضوع باید برای ما الگو باشد که از جانشین امام معصوم که مقام معظم رهبری است تبعیت کنیم.

وی افزود: حضرت زینب(س) ضمن رعایت عفاف و حجاب در اجتماع حضور پیدا می‌کرد، اسلام در رابطه با زن و مرد محدودیت‌هایی را قائل شده است که در جهت مصونیت ماندن بانوان است ولی خانم‌های جامعه اسلامی می‌توانند ضمن رعایت عفاف و حجاب به نقش آفرینی در جامعه بپردازند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نهضت عاشورا و نقش حضرت زینب(س) تصریح کرد: حضرت زینب(س) در واقعه کربلا رشادت‌های زیادی انجام داد و همراه امام حسین(ع) در نهضت عاشورا به نقش آفرینی پرداخت.

رئیس دانشگاه قم ادامه داد: حضرت زینب(س) بانوی قهرمانی بودند که حق زیادی گردن امت اسلامی دارند چون در تبیین نهضت عاشورا به یاری اباعبدالله(ع) پرداختند و در این زمینه سربلند شدند.

دیرباز با بیان اینکه تبیین گفتمان کربلا از اقدامات حضرت زینب(س) بود، عنوان کرد: پس از شهادت امام حسین(ع) حضرت زینب(س) سرپرستی اهل بیت اباعبدالله(ع) را عهده‌دار شدند و سخنرانی‌های زیادی جهت تبیین نهضت عاشورا و امام حسین(ع) انجام دادند و در برابر یزید و ابن زیاد هم با اعتماد به نفس بسیار بالا سخنرانی کردند و به تحقیر دشمنان اهل بیت(ع) پرداختند.

وی با بیان اینکه حضرت زینب(س) با تلاش‌های خود فلسفه قیام امام حسین(ع) را با کوتاه‌ترین و دقیق‌ترین بیانات ترویج و اثبات کرد، خاطرنشان کرد: شهادت امام حسین(ع) در مسیر حق و در راستای تحقق رضایت الهی بود و با خطابه‌های خویش حقانیت مکتب امام حسین(ع) را ثابت کرد.

انتهای پیام/ 110
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب: 73293
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *