۰

حضرت زینب(س) در زمینه ولایت‌مداری الگو و ذوب در ولایت بود

قم نیوز: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضرت زینب(س) در زمینه ولایت‌مداری الگو و اسوه بود و ذوب در ولایت بود گفت: اگر سفر حضرت زینب(س) از کربلا به شام نبود واقعیت نهضت عاشورا در عالم نشر داده نمی‌شد.
حضرت زینب(س) در زمینه ولایت‌مداری الگو و ذوب در ولایت بود
حضرت زینب(س) در زمینه ولایت‌مداری الگو و ذوب در ولایت بود
به گزارش قم نیوز آیت‌الله علی‌اکبر مسعودی‌خمینی با اشاره به فرارسیدن سال روز میلاد حضرت زینب(س) با اشاره به اقدامات این بانوی پرهیزگار جهت ترویج گفتمان عاشورا گفت: حضرت زینب(س) در مسیر کربلا تا شام با مصیبت‌های زیادی روبه‌رو شد و جهت تبیین نهضت کربلا زحمات زیادی کشید تا این نهضت به دست ما برسد.

وی افزود: حضرت زینب(س) پس از واقعه عاشورا 40 منزل را طی کرد ولی جهت ترویج نهضت امام حسین(ع) دچار شک و تردید نشد و حتی شب عاشورا هم نماز شب خواند که این نشان می‌دهد ایشان واقعیت‌ها را درک کرده بود و برای نشر مکتب عاشورا برای نسل‌های بعد برنامه داشت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به صبر و شجاعت حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا تصریح کرد: هنگامی که از ایشان سوال می‌شود که شهادت و واقعه عاشورا را چگونه دیده‌اید، ایشان فرمودند «ما رایت الی جمیلا» یعنی من همه چیز را زیبا دیدم که علت آن هم پذیرفتن تقدیر الهی بود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت زینب(س) در زمینه ولایت‌مداری الگو و اسوه بود و ذوب در ولایت بود، تصریح کرد: این بانوی پرهیزگار امام حسین(ع) را ولی و امام خود می‌دانست و از ایشان اطاعت کامل می‌کرد چون ایشان ولایت مداری را درک کرد و باطن این عالم را دیده بود.

مسعودی خمینی با اشاره به نقش حضرت زینب(س) در ترویج مکتب عاشورا خاطرنشان کرد: اگر سفر حضرت زینب(س) از کربلا به شام نبود شهادت امام حسین(ع) ابتر می‌ماند و واقعیت نهضت عاشورا در عالم نشر داده نمی‌شد چون ایشان در ترویج این نهضت و واقعیت تلاش‌های زیادی را انجام داد.

انتهای پیام/ 110
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب: 73294
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *