۰

نمایشگاه‌های عکس شهدای جبهه مقاومت در قم برگزار می‌شود

قم نیوز: دبیر اجرایی نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت با محوریت شهدای لشکر فاطمیون از برگزاری نمایشگاه‌های عکس شهدای جبهه مقاومت در قم خبر داد.
نمایشگاه‌های عکس شهدای جبهه مقاومت در قم برگزار می‌شود
نمایشگاه‌های عکس شهدای جبهه مقاومت در قم برگزار می‌شود
به گزارش قم نیوز سید‌سعید سید‌هاشمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع « نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت با محوریت شهدای لشکر فاطمیون» که در سالن جلسات بهشت معصومه برگزار شد، اظهار داشت: از دو ماه پیش مقدمات کنگره آغاز شد و به دنبال برگزاری کنگره‌ای با هدف تأثیرگذاری و کادرسازی از اقشار مختلف و عادی مردم گرفته تا جامعه نخبگانی بودیم.

وی افزود: شعرخوانی و شب‌شعر، روایتگری و خاطره گویی، برپایی نمایشگاه‌های عکس، پخش مستند و نماهنگ و بازخوانی حماسه جبهه مقاومت ازجمله برنامه‌هایی هستند که در قالب این کنگره برگزار خواهند شد.

دبیر اجرایی نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت ادامه داد: برگزاری میزگردهای تخصصی و نشست‌های رسانه‌ای، نشست‌های عمومی و کرسی‌های آزاداندیشی، تولید محتوا و جریان سازی در فضای مجازی از دیگر برنامه‌هایی است که در قالب این کنگره انجام خواهد شد.

سید‌هاشمی برنامه‌های متنوع در این کنگره را برای اقشار مختلف جامعه دانست و تصریح کرد: کارمندان، جامعه کارگری، ورزشکاران و بانوان جزو اقشار موردتوجه در این کنگره هستند، همچنین مسابقات شهدای جبهه مقاومت در استان قم برگزار خواهد شد.

وی برنامه‌های جانبی و ابتکاری کنگره شهدای جبهه مقاومت را مورداشاره قرار داد و گفت: در قالب ای کنگره فضاسازی‌هایی در نقاط مختلف شهر ازجمله اماکن عمومی و تجاری، شهرک‌های صنعتی استان و مراکز بین‌راهی و ورودی شهر صورت می‌گیرد، همچنین به دنبال معرفی چهره به چهره شهدا به عموم مردم در اماکن عمومی هستیم.

دبیر اجرایی نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت ادامه داد: همچنین در بخش بانوان با همکاری جامعه الزهرا(س) و جامعه زنان یک سری برنامه‌های بصیرتی پیش‌بینی‌شده که انجام می‌شود.

سید هاشمی افزود: همچنین در قالب این کنگره برگزاری جشن تولد برای فرزندان شهدا، حضور در میان خانواده شهدای مدافع حرم و همچنین برنامه گلبرگ شهدا ویژه کودکان شهدا را خواهیم داشت.

وی به برنامه‌های متنوعی که در قالب این کنگره برای دانش آموزان در مدارس پیش‌بینی‌شده اشاره و تأکید کرد: فضاسازی حرم  مطهر حضرت زینب (س) و شهدای مدافع حرم، اجرای گروه تئاتر و برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم ازجمله برنامه‌هایی هستند که در قالب کنگره شهدای جبهه مقاومت در مدارس پیش‌بینی‌شده‌اند.

دبیر اجرایی نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت از تشکیل کمیته خدمت شهدای جبهه مقاومت در قم خبر داد و افزود: بارها از خانواده‌های شهدا سرکشی شده اما این عمل بیشتر جنبه نمادین داشته است، اما در قالب این کنگره از خانواده‌های شهدا با هدف رفع مشکلات خانواده‌های جبهه مقاومت در قم سرکشی خواهد شد.

سید هاشمی اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدای شاخص لشکر فاطمیون در محلات، مدارس و مساجد از برنامه‌های ویژه این کنگره خواهد بود، همچنین به دنبال برگزاری جشنواره مطبوعاتی، مستندی و هنری  ذیل برگزاری این کنگره هستیم که در مرحله طراحی قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر گفت: بخش خاصی از جشنواره ابوذر به آثاری که مرتبط با نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت هستند اختصاص‌یافته که جوایز ویژه‌ای برای آثار برتر اهدا می‌شود.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱
کد مطلب: 73321
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *