۰

۴ هزار هکتار از بافت‌های مسکونی قم بازآفرینی می‌شود

قم نیوز: معاون امور عمرانی استانداری قم گفت: ۱۳ هزار هکتار حجم کل بافت شهری قم است ۱۶۰۰ هکتار از بافت مسکونی قم فرسوده بوده که ۴ هزار هکتار آن نیازمند بازآفرینی هستند.
۴ هزار هکتار از بافت‌های مسکونی قم بازآفرینی می‌شود
۴ هزار هکتار از بافت‌های مسکونی قم بازآفرینی می‌شود
به گزارش قم نیوز محسن بهشتی صبح امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بخش قابل‌توجهی از بافت‌های مسکونی قم نیاز شدید به بازآفرینی و احیا دارند.

وی با اشاره به برخی از ویژگی‌های ذاتی شهر قم افزود: قم به‌عنوان یکی از کلان‌شهرهای کشور  بوده که در محور مواصلاتی 17 استان کشور قرار داشته اما ازنظر حجم بافت‌های فرسوده شهری به‌شدت با چالش روبه‌رو است.

معاون امور عمرانی استانداری قم حجم وسیع بافت‌های فرسوده شهری را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: با توجه به حجم قابل‌توجه بافت‌های شهری قم باید توجهات ویژه‌تری برای احیای این بافت‌ها با کمک و تعاملات ملی صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید
هزینه‌ یک روز اداره شهر قم بیش از یک‌میلیارد تومان است‌

295 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قم پرداخت شد

پای حرف مردم| وقتی آب‌گرفتگی، خیابان‌های قم را قفل و زائران را به‌زحمت می‌اندازد

بهشتی با اشاره به وسعت بافت‌های فرسوده شهری که نیازمند بازآفرینی هستند، عنوان کرد: 13 هزار هکتار  حجم کل بافت شهری قم است، 1600 هکتار از بافت مسکونی قم فرسوده بوده که 4 هزار هکتار آن نیازمند بازآفرینی هستند.

وی با اشاره به وضعیت فرسوده هسته مرکزی شهر قم اضافه کرد: برای اجرایی شدن بازآفرینی شهری چهار کمیته ویژه تشکیل‌شده است، هسته مرکزی شهر به‌ویژه اطراف حرم مطهر قلب بافت فرسوده شهری قم را تشکیل داده است.

معاون امور عمرانی استانداری قم گفت: سکونت‌گاه‌های غیررسمی، بافت‌های تاریخی و بافت‌های فرسوده سه ویژگی مهمی بوده که امر بازآفرینی شهری را با مشکل روبه‌رو کرده است، برای احیای بافت‌های شهری برنامه 5 ساله و جامع اقدامات مشترک در قم تشکیل‌شده است.

بهشتی با اشاره به استقبال شهروندان قم از برنامه‌های بازآفرینی شهری تصریح کرد: برای بازآفرینی شهری تعامل قابل قبولی بین دستگاه‌های استانی وجود داشته و مردم نیز از اقدامات انجام‌شده حمایت می‌کنند. برای احداث تصفیه‌خانه پردیسان در دل اراضی 32 هکتاری تدابیری با مالکیت دولت در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: مشکل اراضی 32 هکتاری امروز این بوده که به دلیل زیربنایی کمی به متقاضیان ارائه می‌شود نوع با استقبالی از جانب شهروندان روبه‌رو نمی‌شود، اراضی 48 هکتاری برای بازآفرینی شهری از ظرفیت‌های بهتری برخوردار است.

انتهای پیام/ 110
 
پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 74506
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *