۰
رئیس پژوهشکده بین المللی عروةالوثقی:

اخلاق و فرهنگ با خطرات جدی مواجه شده است

قم نیوز: اخلاق و فرهنگ تبدیل به چالش اساسی و با خطرات جدی مواجه شده است. مبلغ با تأکید بر مبانی اخلاقی و فرهنگ برگرفته از دین و سیره اهل بیت(ع)، می تواند گام مهمی در نشر اخلاق اهل بیتی(ع) داشته باشد.
اخلاق و فرهنگ با خطرات جدی مواجه شده است/ مبلغین به ترویج فرهنگ اهل بیتی(ع)غافل نشود
اخلاق و فرهنگ با خطرات جدی مواجه شده است/ مبلغین به ترویج فرهنگ اهل بیتی(ع)غافل نشود
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام محمد حسین مختاری ضمن تبریک ایام نوروز گفت: عید نوروز فرصت و ظرفیت خوبی برای تبلیغ و ترویج مبانی دینی است. حتی می توان در این زمان مناسب بر اهمیت مباحث اخلاقی و فرهنگی در بین مردم و جوانان تأکید فراوان کرد و توجه بیشتری داد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی افزود: هر طلبه و مبلغی در انتقال مبانی دینی و ارزشی در حوزه رفتاری و عملی می تواند سفیری مهم باشد. امروز در شرایطی قرار داریم که اخلاق و فرهنگ تبدیل به چالش اساسی و با خطرات جدی مواجه شده است. مبلغ با تأکید بر مبانی اخلاقی و فرهنگ برگرفته از دین و سیره اهل بیت(ع)، می تواند گام مهمی در نشر اخلاق اهل بیتی(ع) داشته باشد.

وی عنوان کرد: در عید نوروز ابعاد اجتماعی، تربیتی و عاطفی را می توان مورد توجه قرار داد و در ارتقاء معنویت جامعه از آن بهره گرفت و دستورات اسلام را با عید ارتباط داد و بیان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مختاری بیان داشت: عید در کنار همه مسائل، فرصت مناسبی برای پاسخ گویی به شبهات دینی، عقیدتی و... است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی افزود: طلبه توان مند ابتدا می تواند سوالات جوانان را بشنود و بعد پاسخ دهد. باید بدانیم نباید خود را از مردم جدا ببینیم، قدما و علمای گذشته با مردم و همراه مردم بودند و برای پیام  رسانی خودشان به میان مردم وجوانان می رفتند.

وی عنوان کرد: علما گذشته همه تلاش خود را می کردند به میان مردم بروند و خود را آنها جدا ندانند و در عین حال پاسخ گویی شبهات دینی و عقیدتی و... باشند.
انتهای پیام / 137
جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۰
کد مطلب: 75828
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *