۰
مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قم مطرح کرد

استقبال چشمگیر زائران از تورهای قم گردی

قم نیوز: مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: استقبال زائران و شهروندان از تورهای قم گردی به‌گونه‌ای چشمگیر بوده که در همین روزهای نخست، به دلیل تعداد بالای ثبت‌نام کنندگان، در برخی تورها، از ادامه ثبت‌نام متقاضیان معذور شدیم.
استقبال چشمگیر زائران از تورهای قم گردی
استقبال چشمگیر زائران از تورهای قم گردی
به گزارش قم نیوز ابوالقاسم مقیمی با اشاره به برگزاری تورهای قم گردی که در قالب‌های مختلفی برای ایام نوروز تدارک دیده شده است،‌ اظهار داشت: استقبال زائران و شهروندان به گونه‌ای چشمگیر بوده که در همین روزهای نخست، به دلیل تعداد بالای ثبت‌نام کنندگان، در برخی تورها، از ادامه ثبت‌نام متقاضیان معذور شدیم.

وی تور شهرگردی و زیارت را که از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون برگزار شده است ازجمله این تورها دانست که باهدف معرفی پیشینه شهر باستانی قم و معرفی جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی قم تدارک دیده شده است و از تور زیارت با هدف معرفی اماکن زیارتی و امامزادگان شهر قم و مکان‌های مذهبی قم خبر داد.

مقیمی خاطرنشان کرد: با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه، یک روحانی در هر سرویس تور، همراه گردشگران است که در خصوص زندگینامه امامزادگان همچون چهل اختران قم، توضیحات لازم را ارائه دهد و زائران را با بزرگان مدفون در بقاع متبرکه و مزارهایی همچون شیخان آشنا کند.

وی به بیش از 700 گردشگر اشاره کرد که با توجه به ظرفیت و امکان موجود، تاکنون از تورهای قم گردی استفاده کرده‌اند و گفت: بسته‌های فرهنگی و برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده‌شده در حین بازدیدها ازجمله اقداماتی است که موجب اغنای محتوایی و رضایت زائران نوروز گردیده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم از بیت امام (ره) و مسجد سلماسی (محل تدریس حضرت امام) و موزه مراجع به‌عنوان اماکن گردشگری زائران در ایام نوروز یاد کرد و افزود: مراکز ثبت‌نام تورهای قم گردی، در ستادهای اطلاع‌رسانی سطح شهر، شبکه‌های مجازی، سامانه 137 شهرداری قم، اماکن اسکان آموزش‌وپرورش، امامزادگان و مساجد سطح شهر است.

انتهای پیام/ 110
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب: 75917
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *