۰

راه های دسترسی به بخش خلجستان قم باز است

قم نیوز: بخشدار خلجستان قم گفت: با وجود بارش های اخیر همه راه های دسترسی به این بخش باز است و آمد و شد در این مسیرها بدون هیچ مشکلی جریان دارد.
راه های دسترسی به بخش خلجستان قم باز است
راه های دسترسی به بخش خلجستان قم باز است
به گزارش قم نیوز احمد فرج ‌اللهی بیان کرد: در اثر بارش های اخیر بیش از 48 میلی متر باران در شهر دستجرد به عنوان مرکز بخش به ثبت رسیده است اما با این وجود به دلیل آمادگی کامل نیروهای خدماتی و تدابیر انجام شده، راه های بخش مسدود نشد.

وی افزود: همه شوراها، دهیاری ها، اداره های بخش، نیروهای امدادی و خدماتی همچون اورژانس و هلال احمر، نیروهای انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط مستقر در خلجستان برای مواجهه با حوادث احتمالی در آمادگی کامل به سر می برند.

وی ادامه داد: وضعیت سد های محلی بخش نیز تحت مدیریت و کنترل است تا شاهد حوادث احتمالی نباشیم.

فرج اللهی گفت: با همکاری دستگاه های خدمت رسان تعداد کمی از مسافران در راه مانده در اثر بارش برف در مناطق کوهستانی بخش به مکان های ایمن هدایت شدند و آب برجای مانده در مسیرهای ارتباطی خلجستان نیز رها سازی شد.

وی با اشاره به این که سیلابی در سطح بخش خلجستان جاری نشده است، بیان کرد: وضعیت مناطق مختلف بخش توسط بخشداری، شوراها و دهیاری ها به صورت مستمر کنترل می شود و به همین دلیل شاهد هیچ گونه خسارت جانی در اثر بارش های اخیر در بخش نبودیم و خسارت های مالی نیز بسیار محدود و مربوط به تخریب چند مکان مخروبه و خالی از سکنه بوده است.

وی ادامه داد: با وجود باز بودن راه های ارتباطی بخش، گردشگران برای حضور در خلجستان به هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران استان توجه لازم را داشته باشند تا با حوادث احتمالی ناشی از جاری شدن روان آب ها مواجه نشوند. 

بخش خلجستان با وسعت یک هزار و 100 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 10 هزار تن در شرایط عادی و 50 هزار تن در فصول خاص، به مرکزیت شهر دستجرد یکی از بخش های پنج گانه قم است که با مرکز استان حدود 75 کیلومتر فاصله دارد.

بخش خلجستان دارای 2 دهستان دستجرد و قاهان و 52 روستاست، همچنین در این بخش، 33 روستا دارای شورای اسلامی و 27 روستا دارای دهیاری فعال می باشد.

بخش خلجستان دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است و به لحاظ داشتن محیط زیستی سرشار از لطافت و زیبایی و گردشگاه های طبیعی و بکر، منطقه ای ممتاز برای گردشگری به حساب می آید.

بارندگی که از یک شنبه شب در قم آغاز شده تا روز ششم فروردین ماه ادامه دارد و طبق اعلام اداره کل هواشناسی این استان، بارش در برخی ساعت ها در ارتفاعات استان به صورت برف خواهد بود. مدیریت بحران قم نیز در اطلاعیه ای، نسبت به احتمال سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر به دلیل ناپایداری وضعیت جوی استان طی روزهای دوشنبه و سه شنبه(پنجم و ششم فروردین) هشدار داد.

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب: 75961
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *