۰

51 عملیات رفع آب گرفتگی توسط هلال احمر قم انجام شد

قم نیوز: سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر قم گفت: 51 عملیات رفع سیل و آبگرفتگی در 24 ساعته گذشته در استان توسط امدادگران این دستگاه انجام شده است.
51 عملیات رفع آب گرفتگی توسط هلال احمر قم انجام شد
51 عملیات رفع آب گرفتگی توسط هلال احمر قم انجام شد
به گزارش قم نیوز سعید یعقوبی بیان کرد: جمعیت هلال احمر با فراخوان 146 تن نجاتگر در قم و بخش های استانی و بکارگیری تجهیزات لازم از جمله 19 پمپ لجن کش و کف کش و پنج دستگاه خودروی کمک دار سبک و پنج دستگاه آمبولاس کمک دار، اقدام به انجام این عملیات ها کرده است.

وی از رهاسازی 16 خودروی گرفتار در سیلاب محورهای مواصلاتی استان خبر داد و افزود: این خودروها در بخش های سلفچگان، قمرود و روستاهای تابعه نیزار و جعفریه گرفتار شده بودند که با تلاش نیروهای امدادی رهاسازی شدند.

یعقوبی، تخلیه آبگرفتگی 26 منزل مسکونی و ساختمان اداری از سیلاب را از دیگر عملیات های صورت گرفته در 24 ساعت گذشته عنوان کرد و گفت: این عملیات ها در مناطق قنوات قمرود (ملک آباد)، علی آباد نیزار، وشنوه و جنت آباد انجام شده است.

وی بیان کرد: تخلیه آبگرفتگی 6 واحد دامداری در شهرک دامشهر و همچنین تخلیه آبگرفتگی زیرگذرهای آزادراه قم - کاشان و جاده قدیم قم - تهران به درخواست اداره کل راهداری به کمک پمپ های کف کش از دیگر اقدام های صورت گرفته توسط این دستگاه به شمار می آید.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر قم خاطرنشان کرد: یک مورد عملیات جستجو و نجات فرد گمشده در اثر بارش در منطقه ملک آباد از دیگر فعالیت های تیم های امدادی هلال احمر قم در شبانه روز گذشته بود.

یعقوبی با اشاره به ادامه آماده باش کامل نیروهای امدادی در جمعیت هلال احمر استان قم جهت اجرای مرحله دوم عملیات ها، از مردم خواست در صورت نیاز با سامانه 112 تماس بگیرند.

بارندگی که از یک شنبه شب در قم آغاز شده تا روز ششم فروردین ماه ادامه دارد و طبق اعلام اداره کل هواشناسی این استان، بارش در برخی ساعت ها در ارتفاعات استان به صورت برف خواهد بود.

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۳
کد مطلب: 75969
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *