۰

آیت الله نوری همدانی: رسمیت شناختن بلندی های جولان اوج دیوانگی آمریکاست

قم نیوز: آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با صدور بیانیه ای اقدام غیر انسانی ایالات ‌متحده آمریکا در به رسمیت شناختن بلندی های جولان برای رژیم نامشروع اسرائیل را اوج دیوانگی این کشور دانست.
رسمیت شناختن بلندی های جولان اوج دیوانگی آمریکاست
رسمیت شناختن بلندی های جولان اوج دیوانگی آمریکاست
به گزارش قم نیوز دراین بیانیه آمده است: اقدام غیر انسانی ایالات‌متحده آمریکا در به رسمیت شناختن بلندی های جولان برای رژیم نامشروع اسرائیل نشان از اوج دیوانگی و خباثت حاکمیت این کشور مستکبر است.

بیانیه حاکیست: آمریکا هیچگاه به هیچ قراردادی و حاکمیت ملت‌ها پایبند نبود و مروج ظلم و ستم و فساد و جنایت در منطقه می‌باشد وبا حمایت از رژیم جعلی صهیونیست می‌خواهد نفوذ خود را در منطقه گسترش دهد اما باید بدانند این جبهه مقاومت است که روز به روز در منطقه عزتمندتر می‌شود و سوریه و فلسطین مقاوم تر از گذشته در مقابل این توطئه خطرناک می‌مانند.

دربخش دیگری ازاین بیانیه آمده است: ما ضمن محکوم کردن این اقدام از کشور های اسلامی و سازمان های بین المللی می‌خواهیم در مقابل این تجاوز سکوت نکرده و آن را محکوم نمایند.

به گزارش قم نیوز رژیم صهیونیستی بلندی های جولان را در جریان جنگ 6 روزه با اعراب در سال 1967 اشغال کرد؛ کنست (پارلمان) این رژیم در سال 1981 میلادی این منطقه را جزو مناطق اسراییل اعلام کرد، هرچند براساس قوانین بین المللی، جولان به سوریه تعلق دارد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه اول فروردین ماه در توئیتی اعلام کرد اینک زمان آن فرارسیده که پس از 52 سال، واشنگتن به طور کامل حاکمیت اسراییل بر بلندی های جولان را به رسمیت بشناسد.

انتهای پیام/ 110
چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۸
کد مطلب: 75986
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *