۰

عضو اسلام هراس شورای شهر مونترال، منزوی می شود

قم نیوز: اعضای شورای شهر منطقه ای آنجو در مونترال به همراه شهردار، ضمن انتقاد از گفته های اسلام هراسانه یکی از اعضا، اعلام کردند که وی را کنار گذاشته و او از این پس باید مستقل عمل کند.
عضو اسلام هراس شورای شهر مونترال، منزوی می شود
عضو اسلام هراس شورای شهر مونترال، منزوی می شود
به گزارش قم نیوز شهردار منطقه ای آنجو مونترال در کانادا، یک عضو اسلام هراس شورای شهر را به سبب گفته های اهانت آمیز و تنش برانگیز علیه یک پزشک مسلمان محجبه، کنار گذاشت.

لویس میراندا شهردار روز چهارشنبه در بیانیه ای، اعلام کرد که وی و دیگر اعضای شورا، این عضو را به خاطر گفته های تبعیض آمیزش کنار گذاشته و وی از این پس مستقل از آنان عمل می کند و قصد دارند او را منزوی کنند.

لین شاند، یک عضو شورای شهر به خاطر سلسله مطالبی که در فیس بوک گذاشته بود، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. آخر هفته وی در گفته های ضداسلامی، محجبه بودن یک پزشک مسلمان در اتاق اورژانس بیمارستان را مورد سرزنش قرار داده بود.

در یک پست، با خشم از حجاب زن مسلمان یاد کرده و عمل او را اقدامی در راستای «اسلامی سازی کبک» دانسته بود.

وی هرچند از طرز کلامی که به کار برده بود عذرخواهی کرده اما در ادامه گفته که نظرش تغییر نکرده است. در این میان کتی ونگ رئیس شورای شهر مونترال شکایتی رسمی علیه وی با 13 تن از اعضای کمیسیون شهرداری کبک مطرح کرده و اعلام کرد که گفته های وی خارجی هراسی محسوب می شود و علیه کد اخلاقی می باشد. وی از نمایندگان خواسته بود که به شهروندان کانادایی مسلمان و غیرمسلمان احترام بگذارند.

 

ونگ در فیس بوک نوشت: به یاد داشته باشید که امتیاز نماینده بودن، مسئولیت های مهمی را در قبال جامعه به همراه دارد. زمانی که یک سیاستمدار گفته های نفرت محور درباره یک زن مسلمان به زبان می آورد، وی نه تنها به زنان بلکه به جامعه های اسلامی حمله می برد. حال آنکه شهروندان تمام تلاش شان را می کنند که با هم کنار بیاییند و متحد باشند.

وی با بیان اینکه هم اکنون 10% جمعیت کنونی منطقه آنجو مسلمان هستند، این نماینده شورا را متهم به حمله به تمام زنان مسلمان کرد.

والری پلانته شهردار مونترال نیز گفته های شاند را محکوم کرده و آن ها را «کاملا ناشایست» دانست.

انتهای پیام / 137
شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۱۱
کد مطلب: 76078
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *