۰

1414 اثر به دبیرخانه جشنواره نماز و نیایش قم ارسال شد

قم نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان اینکه یک هزار و 414 اثر به دبیرخانه هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین ارسال شده است گفت: این جشنواره از نهم تا دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری در تالار مرکزی شهر قم برگزار خواهد شد.
1414 اثر به دبیرخانه جشنواره نماز و نیایش قم ارسال شد
1414 اثر به دبیرخانه جشنواره نماز و نیایش قم ارسال شد
به گزارش قم نیوز سید موسی حسینی کاشانی با تاکید بر اینکه این جشنواره با هدف تشویق و ترغیب هنرمندان در به کارگیری ابزارهای هنری برای تولید موضوع های دینی و پرداختن به نماز و نیایش ترتیب می یابد، افزود: در این رویداد فرهنگی، هنرمندانی از سراسر کشور در سه بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس به رقابت خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: جشنواره نماز و نیایش متناسب با ظرفیت های قم و از جمله مطالبات اهالی فرهنگ و هنر این استان است که در این راستا جشنواره فیلم و عکس در زمینه نماز و نیایش طراحی و اجرایی شده است.

وی، استفاده از توان هنرمندان برای گسترش فرهنگ نماز را از جمله اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و تاکید کرد: تاثیرگذاری فیلم ها بسیار زیاد است و استفاده از ظرفیت های هنر موجب جریان سازی و فرهنگ سازی در جامعه می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اظهار داشت: برای نخستین بار، فیلم های یک دقیقه ای موبایلی ویژه تولیدهای استان به بخش های جشنواره افزوده شده است که در فراخوان صورت گرفته در این زمینه شاهد استقبال خوبی از سوی هنرمندان بودیم.

حسینی کاشانی گفت: فیلم های یک دقیقه ای ارسالی به این جشنواره پیرامون نماز و نیایش به دلیل اینکه امکان استفاده در فضای مجازی را دارد، فرصتی برای تولید محتوا در فضای مجازی است.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد پویش هنرمندان و اهالی رسانه ای استان برای کمک به سیل زدگان استان گفت: نهم فروردین ماه، محموله کمک های اهالی هنر قم به آق قلای گلستان ارسال شد.

وی، اعزام هنرمندان برای اجرای برنامه های هنری در مناطق سیل زده را ضروری دانست و گفت: هنرمندانی که آمادگی اجرای برنامه هنری در مناطق سیل زده به ویژه مناطق سیل زده لرستان را دارند، آمادگی لازم برای اعزام این هنرمندان وجود دارد.

سیل در روزهای نخستین سال جاری منجربه خسارت های جانی و مالی در نقاط مختلف کشور شد.


** رئیس انجمن سینمای استان قم نیز در این نشست خبری گفت: 257 فیلم، 239 فیلم نامه و 908 عکس و 10 مجموعه عکس از جمله آثاری است که از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

رضا ابوذر ادامه داد: داوری آثار این جشنواره توسط سینما جوان کشور در تهران انجام شده و نهایت دقت در انتخاب افراد و آثار برگزیده در این زمینه صورت گرفته است.
وی افزود: 59 اثر از 257 اثر رسیده به دبیرخانه این جشنواره در بخش فیلم به بخش مسابقه رسیده است که این آثار در سالن شماره 2 تالار مرکزی شهر در روزهای نهم تا دوازدهم اردیبهشت اکران می شود.

رئیس انجمن سینمای قم با بیان اینکه 35 عکس از 908 عکس به بخش جوایز رسیده که این آثار از 27 عکاس انتخاب شده است اظهار داشت: قم با 67 اثر در بخش فیلم و 60 اثر در بخش فیلمنامه بیشترین آثار ارسالی به این جشنواره را از آن خود کرده است.

وی با بیان اینکه فیلم های یک دقیقه ای موبایلی در راستای مشارکت مردم در این جشنواره طراحی شده است، ادامه داد: بیش از 30 فیلم کوتاه یک دقیقه ای با موبایل با موضوع نماز و نیایش تا کنون به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی برای این افراد در دستور کار است.

ابوذر ابراز کرد: با توجه به اینکه مهلت آثار فیلم های یک دقیقه ای موبایلی تا 30 فروردین ماه جازی تمدید شده است، پیش بینی می شود تعداد فیلم های کوتاه یک دقیقه ای ارسالی به این دبیرخانه به بیش از 50 اثر افزایش یابد.


** رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز با بیان اینکه جشنواره های فیلم کوتاه تهران، سینما حقیقت، فیلم کودک، نماز و نیایش و فیلم فجر از جمله برنامه های رسمی حوزه فیلم در کشور است گفت: هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش به عنوان یک جشنواره تخصصی به میزبانی قم در حالی برگزار می شود که استان های مختلف نیز خواستار میزبانی از این جشنواره بودند.

محمد کاظم رضوانی ادامه داد: تمام دستگاه های دولتی موظف به حمایت از هنر و به ویژه آثار نمایشی و تصویری با موضوع نماز هستند که در این زمینه هماهنگی هایی با دستگاه های مختلف استان انجام شده است.

انتهای پیام/ 110
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: 76639
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *