۰
رئیس سازمان صنعت قم:

طرح تاپ در مجموعه صنایع قم اجرا می شود

قم نیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: مرحله نخست طرح تاپ با هدف استفاده از توانمندی های نیروهای نخبه، در حوزه صنعت استان اجرا می شود.
طرح تاپ در مجموعه صنایع قم اجرا می شود
طرح تاپ در مجموعه صنایع قم اجرا می شود
به گزارش قم نیوز محمود سیجانی بیان کرد: در این طرح تلاش می شود سطح بهره وری صنایع استان با استفاده از ظرفیت نیروهای نخبه دانشگاهی افزایش یابد.

وی با اشاره به این که طرح تاپ در سه بخش اجرا می شود، افزود: افراد مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه های اقتصادی بگذرانند، دانشجویانی که تمایل دارند پایان نامه های خود را به صورت مساله محور انجام دهند و اساتید دانشگاه ها که علاقه دارند در بنگاه های اقتصادی با انجام طرح های تحقیقاتی فعالیت کنند، از جمله بخش های مورد توجه در این طرح هستند.

وی ادامه داد: کلیه بنگاه های اقتصادی که تقاضای نیروی انسانی و نیازهای پژوهشی و فناورانه خود را در سامانه تاپ به نشانی اینترنتی www.irnaetop.ir وارد نموده اند می توانند از این طرح استفاده کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این طرح می توانند از طریق شمار تماس 37109214 با اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت استان ارتباط برقرار نمایند.

تاپ سامانه ای است که به منظور توانمند سازی بنگاه های اقتصادی کشور در معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شده و مخفف عبارت «تولید و توسعه اشتغال پایدار است».
سیجانی در بیان امتیازات بخش صنعت قم برای فعالیت های اقتصادی گفت: نزدیکی قم به تهران به عنوان بزرگترین بازار مصرف کشور یکی از عوامل رونق این بخش است.

وی افزود: اتصال به مهمترین راه های حمل و نقل کشور در بخش جاده ای و ریلی و همچنین نزدیکی به فرودگاه بین المللی امام(ره) از دیگر ظرفیت های قم برای رونق فعالیت های صنعتی است.
وی ادامه داد: همچنین زیرساخت های مناسب مانند گاز، برق، آب، مخابرات و سایر امکانات مورد نیاز تولیدکنندگان در شهرک های صنعتی استان و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان فراهم است و آنان می توانند از این ظرفیت برای توسعه فعالیت های صنعتی خود استفاده کنند.

2 هزار و 300 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود 90 درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از 53 هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می کنند.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

انتهای پیام / 113
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 77849
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *