۰

تامین مسکن مهمترین نیاز سیل زدگان است

قم نیوز:  عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر قم گفت: پس از سپری کردن شرایط اضطراری در مناطق سیلزده، اکنون تامین مسکن دائمی و سایر زیرساخت های زندگی مهمترین نیاز سیلزدگان است.
تامین مسکن مهمترین نیاز سیل زدگان است
تامین مسکن مهمترین نیاز سیل زدگان است
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا قاسمی نیا بیان کرد: مرحله نخست امداد رسانی به حادثه دیدگان در مناطق سیلزده با حضور پرشور دستگاه های اجرایی، گروه های جهادی، هلال احمر، بسیج، سپاه، ارتش، روحانیون و اقشار مختلف مردم انجام و کمک های بسیار ارزشمندی به سیلزدگان ارائه شد.

وی افزود: پس از انجام اقدامات اولیه برای امداد رسانی به حادثه دیدگان، اکنون باید سطح همراهی و همکاری مسئولان و مردم با سیلزدگان کشور به منظور تامین زیرساخت های مورد نیاز زندگی در مناطق آسیب دیده، چند برابر مرحله قبل باشد.
وی با اشاره به این که زندگی سیلزدگان به خصوص اطفال و سالخوردگان در چادرهای اضطراری با سختی همراه است، ادامه داد: بسیاری از مناطق سیل زده در ناحیه گرمسیری کشور قرار گرفته اند و به همین دلیل نیاز است تا به سرعت روند ساخت مسکن دائمی برای آنان انجام شود.

قاسمی نیا گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا سطح کمک رسانی دستگاه های اجرایی، اقشار مختلف مردم و خیران در مناطق سیل زده کشور به منظور دستگیری از آسیب دیدگان افزایش یابد و مایحتاج آنان از جمله در زمینه تهیه لوازم خانگی با ارائه بسته های حمایتی به سرعت تامین شود.
وی بیان کرد: کسب و کار بسیاری از مردم در مناطق سیلزده به خصوص در بخش کشاورزی و دامپروری از بین رفته است و به همین دلیل پشتیبابی مالی از آسیب دیدگان باید در کانون توجه مردم و مسئولان باشد.
 
وی ادامه داد: همچنین بسیاری از مدارس و مراکز آموزشی در مناطق سیل زده تخریب و یا دچار آسیب شده که برای بازسازی آن ها تا آغاز سال تحصیلی آینده تنها چهار ماه فرصت است و خیران مدرسه ساز در این زمینه می توانند نقش بسیار موثری داشته باشند.
عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر قم گفت: اکنون مردم در مناطق سیلزده بیش از هر چیز به ایجاد زیرساخت های عمرانی و مهمتر از همه ساخت مسکن نیاز دارند و به همین دلیل باید روند کمک رسانی ها در این بخش متمرکز شود.
وی بیان کرد: وسعت تخریب زیرساخت های شهری و روستایی در مناطق سیلزده زیاد است و به همین دلیل روند بازسازی این مناطق نیاز به صرف زمان و هزینه های کلان دارد که با محدودیت های اعتباری کنونی، استفاده از ظرفیت کمک های مردمی تنها راه سرعت بخشیدن به فرآیندهای عمرانی در مناطق آسیب دیده به شمار می آید.

وی ادامه داد: برای موفقیت در مرحله بازسازی و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز مردم در مناطق سیلزده، باید سطح حمایت ها از جانب مسئولان و مردم افزایش یابد و همچنین این کمک ها در کوتاه ترین زمان جمع آوری و به مناطق آسیب دیده ارسال شود تا خللی در روند فعالیت های عمرانی به وجود نیاید.

وقوع سیل در روزهای نخستین سال جاری منجر به خسارت های جانی و مالی فراوان در برخی از نقاط کشور شد؛ روند خدمت رسانی به حادثه دیدگان توسط دستگاه های مختلف و مشارکت مردم از همان روزهای نخست وقوع سیل جریان یافت و اکنون ساخت مسکن و ایجاد سرپناه دائمی برای سیلزدگان در اولویت برنامه های کمک رسانی قرار دارد.
هموطنان می توانند از طریق تلفن همراه و شماره گیری کد دستوری #112 *780 * و شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ‌ها و یا به شماره کارت های 6104337999999996 بانک ملت و 5894631850259730 بانک رفاه هدایای نقدی خود را برای کمک به سیل زدگان واریز کنند.

انتهای پیام / 113
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 77850
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *