۰

آخرین وضعیت صدمه‌دیدگان کلینیک چشم‌ پزشکی قم؛ 2 نفر نابینا شدند

قم نیوز: رئیس نظام پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت صدمه‌دیدگان کلینیک چشم‌ پزشکی قم گفت: تاکنون ۲ نفر نابینا، یک نفر در وضعیت وخیم و سایر افراد نیز کم‌بینا شده‌اند.
آخرین وضعیت صدمه‌دیدگان کلینیک چشم‌ پزشکی قم؛ ۲ نفر نابینا شدند
آخرین وضعیت صدمه‌دیدگان کلینیک چشم‌ پزشکی قم؛ ۲ نفر نابینا شدند
به گزارش قم نیوز سید حسن عادلی ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات نظام پزشکی استان برگزار شد اظهار داشت: پرونده‌های پزشکی با دقت نظر زیادی در دست رسیدگی است.

وی با اشاره به حوادث تلخ یک کلینیک چشم‌پزشکی در قم افزود: 31 فروردین 11 عمل در یکی از اتاق‌های عمل کلینیک تابان انجام‌ شده و 5 اردیبهشت نخستین شکایت درباره عوارض آن به‌نظام پزشکی قم ارسال شد.
رئیس نظام پزشکی قم ادامه داد: با دستور دادستان انتظامی، اتاق عمل این واحد 8 اردیبهشت تعطیل شد، در این اتفاق عفونت‌هایی ناشی از کم‌بینایی و نابینایی کامل رخ‌ داده است.

عادلی افزود: 5 پرونده دادستانی و 3 پرونده برای کارشناسی به دادسرای عمومی و انقلاب ارسال و تا پایان هفته بعد از بررسی‌های نهایی، رأی قطعی درباره این کلینیک صادر می‌شود.

 وی عنوان کرد: وظیفه نظام پزشکی دفاع از حقوق تضعیف‌ شده بیماران در اثر قصورات پزشکی بوده و نظام پزشکی قم تلاش می‌کند نهایت کوشش خود را برای احقاق حقوق صدمه دیدگان این کلینیک به‌کار بگیرد.

رئیس نظام پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت بیماران کلینیک تابان گفت: برای مشخص شدن وضعیت نهایی باید مدت بیشتری صبر کرد، چراکه نشان داده شدن آثار واقعی چنین اشتباهاتی باگذشت زمان بهتر مشخص می‌شود، اما تاکنون 2 نفر نابینا، یک نفر در وضعیت وخیم و سایر افراد نیز کم‌بینا شده‌اند.

عادلی همچنین با اشاره به ظرفیت بالای قم در گردشگری سلامت تأکید کرد: اگر بخش گردشگری سلامت در استان قم رونق پیدا کند بخشی از مشکلات اقتصادی و اشتغال استان را برطرف می‌کند، قم در زمینه گردشگری سلامت یکی از استان‌های شاخص کشور است.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم که اعتبار قم در گردشگری سلامت با چنین اشتباهاتی زیر سؤال برود، باید با اقدامات اصلاحی درصد چنین اشتباهات را در دانشگاه علوم پزشکی قم کاهش دهیم.

رئیس نظام پزشکی قم تأکید کرد: برای تعیین تکلیف و عدم تضعیف حقوق صدمه دیدگان این حادثه بسیاری از نهادهای مهم استان مانند دادستانی، استاندار و مراجع قضایی ورود جدی کرده و هماهنگ با دادستان پزشکی فعالیت‌های خود را سوق داده‌اند.

عادلی ادامه داد: متأسفانه خطای پزشکی در ایران در مقایسه با برخی از کشورهای دیگر بالاتر است، خطا در اتاق عمل بیشترین فراوانی را در بین اشتباهات صورت گرفته‌شده در تمام پروسه درمان را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۷
کد مطلب: 77866
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *