۰

سیره بهجت العرفا در ماه مهمانی خدا

قم نیوز: آیت الله العظمی بهجت تدبر در قرآن را در سحرها و بین الطلوعین داشت، در ماه رمضان در میان روز هم تدبر در قرآن داشتند. همچنین در شبهای قدر، ادعیه وارده در آن شبها را مراعات می کرد و شبهای قدر را که بیدار می ماند، قرآن سر می گرفت.
سیره بهجت العرفا در ماه مهمانی خدا
سیره بهجت العرفا در ماه مهمانی خدا
سیره رمضانی علما (۴)؛
سیره بهجت العرفا در ماه مهمانی خدا
حوزه/ آیت الله العظمی بهجت تدبر در قرآن را در سحرها و بین الطلوعین داشت، در ماه رمضان در میان روز هم تدبر در قرآن داشتند. همچنین در شبهای قدر، ادعیه وارده در آن شبها را مراعات می کرد و شبهای قدر را که بیدار می ماند، قرآن سر می گرفت.

به گزارش قم نیوز علما و بزرگان دین در ماه مبارک رمضان برنامه های خاصی داشته اند که بخشی از سیره این بزرگواران را در شماره های گوناگون تقدیم نگاه شما خوبان خواهیم کرد.


* سیره بهجت العرفا در ماه مهمانی خدا

حجت الاسلام علی بهجت فرزند آیت الله بهجت اینگونه از سیره مرحوم پدرشان یاد می کند:

ایشان تدبر در قرآن را در سحرها و بین الطلوعین داشت، در ماه رمضان در میان روز هم تدبر در قرآن داشتند. همچنین در شبهای قدر، ادعیه وارده در آن شبها را مراعات می کرد و شبهای قدر را که بیدار می ماند، قرآن سر می گرفت، البته ایشان قرآن سر گرفتن را مخصوص شب قدر نمی دانست.

ایشان شبها قبل از خواب، حدیث کساء را حتما قرائت می کردند و همچنین با وضو به بستر خواب می رفتند و بعدها که به جهت مشکلات نمی توانستند وضو بگیرند با تیمم می خوابیدند و بعضی شبهایی را که می خواستند احیاء بگیرند یک مقداری استراحت می کردند و سپس بلند می شدند و می فرمودند که حضرت زهرا علیها السلام، حسنین(ع) را شب زودتر می خواباندند تا قبل از نیمه شب برای احیاء بلند شوند.

انتهای پیام / 137
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۷
کد مطلب: 77868
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *