۰

«فتح خرمشهر» عزتمندی در پرتو ایمان و استقامت

قم نیوز: امروز که موسم گرامیداشت سی و هفتمین سالروز فتح خرمشهر است، ضرورت دارد استمرار تجاوزات دشمن و اینکه هنوز بخش هایی از خاک ایران اسلامی در چنگال غصب دشمن بود، مورد بازخوانی قرار بگیرد
«فتح خرمشهر» عزتمندی در پرتو ایمان و استقامت
«فتح خرمشهر» عزتمندی در پرتو ایمان و استقامت
به گزارش قم نیوز ابوالفضل بمانی اظهار کرد : بوی اسپند، هلهله شادی، هیجان و اشک شوق مردم و فریاد تکبیر و پخش شیرینی بهترین خاطره نوستالوژیک ظهر روزی است که مردم سراسر کشور بخصوص قم با شنیدن خبر گوینده رادیو به خیابان ها آمدند و بزرگترین پیروزی بر دشمن ناجوانمرد را پس از ماه ها اشغال خرمشهر جشن گرفتند.

جنگ تحمیلی در 31 شهریور سال 1359 آغاز شد و خرمشهر در چهارم آبان همان سال پس از  35 روز مقاومت دلیرمردانه رزمندگان اسلام و مردم این شهر به دست نیروهای دشمن بعثی افتاد و دشمن سرخوش از این پیروزی که نظام نوپای جمهوری اسلامی را در مقابل خود می دید، با پشتوانه و حمایت سردمداران استکبار، سودای پیشروی سراسری به دیگر نقاط کشور را در سر می پروراند تا به زعم باطل خود چند روز دیگر را در تهران اتراق کند اما زهی خیال باطل زیرا انوار الهی که در این کشور جلوه گر شد، هیچ چیزی نمی تواند مانع تابش پرتوهای آسمانی آن شود.

حماسه بزرگ فتح خرمشهر آکنده از جلوه های الطاف الهی بود؛ حماسه ای که به لحاظ نظامی از پشتوانه مستحکم عملیاتی و به لحاظ تعامل، از عرصه های مهم همدلی و همکاری نیروهای مسلح و البته حضور پرشور نیروهای مردمی در جبهه ها برخوردار بود؛ نیروهایی که به عشق رهبر خویش و برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی نوپای خود وارد معرکه نبرد با متجاوز شدند و با فتح خرمشهر که نه فقط فتح خاک بود، به فتحی عظیم تر که خودباوری و فتح ارزش های اسلامی بود، دست یافتند.

سلسله مراحل عملیات بیت المقدس که با ایثارگری رزمندگان اسلام و به خصوص شهدای والامقام آن منجر به آزادسازی خرمشهر شد، چنان ضرب شستی به دشمن و اربابانش نشان داد که مجبور شد با دادن اسیر فراوان و تلفات سنگین به شکست خود اعتراف کند و روی ایران اسلامی، پرونده دیگری باز کند.

امروز که موسم گرامیداشت سی و هفتمین سالروز فتح خرمشهر است، ضرورت دارد استمرار تجاوزات دشمن و اینکه هنوز بخش هایی از خاک ایران اسلامی در چنگال غصب دشمن بود، مورد بازخوانی قرار بگیرد تا در مقابل این شبهه که چرا پس از آزادسازی خرمشهر جنگ ادامه یافت، پاسخ های روشن، مستدل و مستند به دلایل مبرهن نظامی و استراتژیک ارائه گردد تا دشمن نتواند از قبل پرسه زنی در فضای جنگ نرم، در ذهن پاک جوانانی که آن دوران را درک نکرده اند، رسوخ کند.

همه الزامات معنوی و فرماندهی و لجستیکی و نیروی انسانی و... که فتح خرمشهر را رقم زد، امروز به مراتب بیش از گذشته مورد نیاز است تا در خرمشهرهایی که در پیش است، علیه دشمنانی که دندان حقد و کینه خود را برای ضربه زدن دائمی به دستاوردهای این نظام الهی تیز کرده اند، مورد استفاده قرار بگیرد.

هشت سال دفاع مقدس حماسه های فراوانی از جمله فتح خرمشهر و مقاومت دزفول را در دیوان زرین خود ثبت کرد و به حق، جلوه ای از مقاومت و پیروزی  را از ایران اسلامی به جهانیان معرفی نمود. امروز استمرار همان فرهنگ است که در جبهه مقاومت و آزادسازی شهرهایی چون نبل و الزهرا در سوریه متبلور شده و نخ تسبیح همه این فتوحات، روحیه ایثار و شهادت و ولایت پذیری جوانان ماست که ریشه در فرهنگ عاشورا دارد و ضروری است این فرهنگ پویا و عزتمند که همانا حلقه اتصال نظام مقدس جمهوری اسلامی به عصر ظهور است و سپاهیانی از شهیدان در پیشاپیش آن در حرکتند، به خوبی و زیبایی تمام پاس داشته شود.

انتهای پیام/ 113
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب: 78052
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *