۰

سرلشکر‌ رحیم‌صفوی: دشمنی‌‌ آمریکایی‌ها ‌علیه ایران تمام‌ شدنی نیست

قم نیوز: دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه دشمنی‌‌ آمریکایی‌ها ‌علیه ایران تمام‌ شدنی نیست، گفت: راه ‌اقتدار‌آفرین را تا پیروزی نهایی ادامه می‌دهیم.
سرلشکر‌ رحیم‌صفوی: دشمنی‌‌ آمریکایی‌ها ‌علیه ایران تمام‌ شدنی نیست / راه ‌اقتدار‌آفرین را تا پیروزی نهایی ادامه می‌دهیم
سرلشکر‌ رحیم‌صفوی: دشمنی‌‌ آمریکایی‌ها ‌علیه ایران تمام‌ شدنی نیست / راه ‌اقتدار‌آفرین را تا پیروزی نهایی ادامه می‌دهیم
به گزارش قم نیوز سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی ظهر امروز در همایش ملی پرچم‌داران انقلاب که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به جایگاه حساس و استراتژِیک ایران اسلامی در منطقه و جهان اظهار داشت: ما باید تغییر و تحولات را درک کنیم، جامعه ما در حال پوست انداختن است، 55 درصد جمعیت کشور زیر 40 سال هستند و این جوانان دارای افکار، عقاید و سبک زندگی متفاوتی از نسل‌های قبل هستند که باید درک کنیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تأکید بر اینکه در دوره کنونی مجموعه مسائل اقتصادی با فرهنگی و مسائل امنیتی با مسائل دفاعی درهم‌تنیده شده و در یک پیچ تاریخی قرار داریم، افزود: اگر از این پیچ عبور کردیم به پیروزی خواهیم رسید، اگر این جامعه جوانمان را توسط شما عزیزان به نور معرفت قرآن و محبت اهل‌بیت(ع) و عمل کردن به آن‌ها سوق دهیم به پیروزی خواهیم رسید زیرا اداره این جامعه کار مشکلی است.

وی افزود: از خدا می‌خواهیم روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه بتوانند این مسائل پیچیده فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی را خوب به نسل جوان منتقل کنند، هدف ساختن نسل جوان است، اگر مردم  در انتخاب عضو شورای شهر، نماینده شهر و رئیس‌جمهور مملکت آگاهانه عمل کنند مملکت درست می‌شود اما چه کنیم که مردم ما احساساتی هستند، اگر شما بتوانید راه نجات را خوب به جوانان نشان دهید اینکه آینده چگونه رقم می‌خورد! و عزم و اراده ملت‌ها چگونه اتفاق می‌افتد، می‌توان به اهداف تمدنی انقلاب اسلامی دست‌یافت.

 سردار رحیم صفوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: حضرت آقا در سخنرانی‌های اخیر خود فرموده‌اند امیدوارم رئیس‌جمهوری که جوان و انقلابی باشد در ادامه انتخاب شود، این یک کد است که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، ما احتیاج داریم هم‌افزایی و درک مشترک از تهدیدها داشته باشیم و راه عبور از دشمن و وحدت نظر در برابر دشمن است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان سه نوع گفتمان یک قرن اخیر گفت: گفتمان تعامل سازنده با بلوک غرب و گفتمان مقاومت دو نوع از سه گفتمان یک قرن اخیر است که در دنیا شکل‌گرفته است.

وی با بیان اینکه مکتب و گفتمان مقاومت در جهان خواهان تغییر و تحول اساسی در ساختار دولت‌ها،  روابط خارجی و تعیین سرنوشت اسلامی ملت به دست خودشان است، افزود: از زمان قاجاریه این گفتمان شروع‌شده و در زمان امام راحل تبدیل به نظام حکومتی و نظام سیاسی شده و این گفتمان در دوران مقام معظم رهبری درحال‌توسعه است.

سردار رحیم‌صفوی تأکید کرد: اندیشمندان علوم سیاسی معتقدند امروز ماهیت قدرت از نظامی‌گری به سمت قدرت فرهنگی و اجتماعی تغییریافته است، آرزوی آمریکایی‌ها که دست‌یابی و شکل‌دهی قدرت هژمونی بوده با شکست مواجه شده و قدرت به سمت چندقطبی شدن در حال حرکت است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به سه چالش اصلی جهان غرب گفت: چالش نخست گسل ژئواستراتژیک با ماهیت نظامی است که در مقابل روسیه است، دومین چالش آمریکایی‌ها گسل اقتصادی است، این گسل از اقیانوس هند شروع‌شده و تا غرب آمریکا ادامه دارد، چینی‌ها مصمم هستند که قدرت مسلط اقتصادی بر آمریکا شوند.

وی افزود: ترامپ بعد از روی کار آمدن، به‌شدت سیاست اوباما را زیر سؤال برد علتش هم این بود که گفت بیش از هفت تریلیون دلار در سوریه هزینه کردید و در مقابل روسیه و چین منابع خود را بالا بردند، از چین و روسیه غفلت کرده و ایران قدرت گرفت.

سردار رحیم صفوی با بیان اینکه چالش سوم غرب به رهبری آمریکا چالش فرهنگی و تمدنی است، افزود: چالش فرهنگ و تمدن جدید اسلامی با محوریت افکار و اندیشه‌های حضرت امام(ره) که اسلام ناب محمدی(ص) است فرهنگ غرب را که مبتنی بر مادی‌گرایی است را به چالش کشید. مهم‌ترین چالش را غرب فرهنگ اسلامی و دینی می‌داند، غرب با تغییر در ارزش‌ها و باورها به دنبال آن هستند که فرهنگ غرب را در جهان مسلط کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا مطرح کرد: اندیشمندان انگلیسی و آمریکایی این‌گونه تحلیل می‌کنند که قدرت از نیمکره غربی در حال تغییر به سمت نیمکره شرقی است، آن‌ها در دلشان می‌دانند که یک قطب جدید و قدرت فرهنگی اسلامی به رهبری رهبر کبیر انقلاب اسلامی در حال به وجود آمدن است که این قطب جدید قدرت با مکتب قدرت و نظریه قدرت توسط امام راحل و در حال حاضر توسط مقام معظم رهبری در حال شکل‌گیری است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حرم امام خمینی (ره) تأکید کرد: به صحبت‌های مقام معظم رهبری در حرم امام راحل باید توجه داشت که فرموده‌اند مقاومت ملت ایران نه‌تنها انواع توطئه‌های داخلی و خارجی و تهدیدهای خارجی را خنثی کرده بلکه در برابر جنگ فرهنگی هم ایستاده است.

سردار رحیم صفوی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که اسلام وهابیت در منطقه و جهان اسلام نجابت بخش نیستند و اسلامی که ایران، امام راحل و مقام معظم رهبری در جهان به‌عنوان الگو و نظریه برای تمامی مسلمانان اعم از سنی و شیعه معرفی کرده‌اند نجات‌بخش بشریت هستند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ابراز کرد: 90 درصد حمل‌ونقل جهانی دریایی است و این گلوگاه‌ها عمدتاً در دست مسلمانان است و اگر مسلمانان به یک بیداری برسند می‌توانند این گلوگاه‌ها را در دست بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه دشمنی‌های آمریکایی‌ها و غربی‌ها تمام‌شدنی نیست، عنوان کرد: ملت بزرگ ما با تدابیر رهبری معظم انقلاب این راه عزت‌آفرین و اقتدار آفرین را تا پیروزی نهایی ادامه می‌دهد، اگرچه در ساختارها دارای اشکالاتی هستیم اما می‌توان با رفع مشکلات در راه پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب اسلامی گام برداشت.

سردار رحیم صفوی در پایان خاطرنشان کرد: هر کشوری باید یک راهبرد اقتصاد کلان 20 ساله داشته باشد، در جهت معنوی خوب قدم برداشته‌ایم اما در زمینه‌های اقتصادی گام‌های خوبی برنداشته‌ایم، اسلام و انقلاب اسلامی به‌طورقطع پیروز است و مسئولان باید به مشکلات محلی، شهری، استانی و کشور در حد توان رسیدگی کنند.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹
کد مطلب: 78540
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *