۰

امام جمعه قم: موضع ملت ایران «مرگ بر آمریکا» است

قم نیوز: امام جمعه قم با بیان اینکه آمریکا می خواهد از طریق مذاکره فرصت مجددی برای تشدید فشارها فراهم کند گفت: ملت ایران در برابر آمریکا که هر روز به دنبال تهدید ملت شجاع ایران اسلامی است بر موضع راهبردی خود ایستاده و این موضع را با شعار «مرگ بر آمریکا» اعلام می‌کنیم.
امام جمعه قم: موضع ملت ایران «مرگ بر آمریکا» است
امام جمعه قم: موضع ملت ایران «مرگ بر آمریکا» است
به گزارش قم نیوز آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با بیان اینکه مشرکان به دلیل خوی استکباری هیچگاه بر عهد و پیمان پایبند نیستند اظهار کرد: رسول گرامی اسلام می‌فرمایند عهد و پیمان از عناصر اصلی و محوری دین مبین اسلام است و کسی که فاقد چنین عنصری باشد مشخص است که فاقد دین است.

وی تصریح کرد: مشرکان مستکبر با زیاده خواهی، اعمال زشت و پیمان شکنی خودشان نباید انتظار داشته باشند که مسلمانان به طور یکجانبه به پیمان‌های خود وفادار بمانند.

امام جمعه قم با بیان اینکه رهبر انقلاب 5 استدلال را برای ضرورت مقاومت مورد توجه قرار دادند، گفت: واکنش طبیعی هر ملت آزاده در مقابل آرایش تهاجمی دشمن مقاومت است و مقاومت واکنشی فطری در برابر باج خواهی است.

سعیدی با بیان اینکه شجاعت و بصیرت امام خمینی(ره) را در رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای ملاحظه می‌کنیم، افزود: این روزها شاهد عظمت ملت ایران و ادامه راه امام در برابر یاوه گویی‌های ترامپ و توسل او به میانجی گران هستیم.

وی با اشاره به اینکه پاسخ رهبر و ملت ایران در برابر مشکلات فقط مقاومت است، گفت: در سایه مقاومت است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ هزینه سازش از هزینه مقاومت به مراتب بیشتر است. تجربه حکومت‌های سازشکار مصر در دوران حسنی مبارک، مرسی و... تجربه سازش معمر قذافی و سعودی‌ها که تبدیل به گاو شیرده شدند روشن است.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه غرب باوران و افراد سست عنصر و منفعل می‌گویند مقاومت بی فایده است اظهار کرد: در عمل ثابت شده است که مقاومت در اقتدار و عظمت تاثیرگذار است و بلوک مقاومت اسلامی با محوریت ایران اسلامی در برابر بلوک مستکبرین با محوریت صهیونیست‌ها و آمریکا صف آرایی کردند و بلوک مقاومت هر روز تقویت شده و جبهه استکبار و صهیونیست به سقوط نهایی خودشان نزدیک می شوند.

وی با اشاره به دیدار صبح روز گذشته نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری اظهار کرد: او در این دیدار اعلام کرد قصد دارد پیام رئیس جمهور آمریکا را به ایشان برساند و مطالبی را منتقل کند.

آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه پیام ترامپ به ایران آنقدر بچه گانه، مستکبرانه و بی ارزش بود که رهبر فهیم و حکیم انقلاب او را لایق ارسال پیام ندانستند یادآور شد: دولتمردان آمریکا به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیستند؛ جمهوری اسلامی ایران چند سال در موضوع هسته ای در قالب 1+5 با آمریکا و اروپا مذاکره کرد ولی اوباما بلافاصله برجام را نقض کرد.

وی گفت: ترامپ هم که به طور یکجانبه از برجام خارج شد و البته او از ابتدای ریاست جمهوری خودش مرتب تهدید می کند و رهبری نیز فرمودند با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده است مذاکره نخواهیم کرد.

امام جمعه قم با بیان اینکه رهبری در سخنان کوتاه ولی قاطعانه خودشان بی‌منطقی و زورگویی رئیس جمهوری آمریکا را مورد توجه قرار دادند، گفت: شاید در دنیا برخی‌ها از پیام‌های افرادی همچون ترامپ حساب ببرند ولی ملت رشید ایران اسلامی در برابر چنین پیام‌هایی فریاد هیهات مناالذله بر می آورند.

وی با بیان اینکه آمریکا می خواهد از این طریق فرصت مجددی برای تشدید فشارها فراهم کند یادآور شد: تا وقتی که آمریکا از موضع مستکبرانه با مردم سخن می‌گوید و هر روز به دنبال تهدید ملت شجاع ایران اسلامی است ما بر همان موضع راهبردی خود ایستاده‌ایم و این موضع را با شعار «مرگ بر آمریکا» اعلام می کنیم.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب: 78719
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *