۰

پیش بینی رسیدن پیک مصرف برق استان قم به 820 مگاوات

قم نیوز: سرپرست امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع برق استان قم گفت: پیش بینی کردیم که امسال با افزایش تعداد مشترکان و افزایش دما، پیک مصرف برق در استان به 820 مگاوات برسد.
پیش بینی رسیدن پیک مصرف برق استان قم به 820 مگاوات 
پیش بینی رسیدن پیک مصرف برق استان قم به 820 مگاوات 
به گزارش قم نیوز سید محمد ارجمندزاده امروز با اشاره به پیک مصرف برق استان قم اظهار کرد: با توجه به افزایش دمای استان، امسال تاکنون پیک مصرف برق قم به 735 مگاوات رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال 12 درصد رشد داشت، در سطح کشور هم این رشد مصرف برق مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: ضرورت مدیریت مصرف برق در روزهای گرم سال برای همه مشهود است، اوج مصرف برق استان قم طی روزهای 15 تیر الی 15 مرداد است. در سال گذشته دمای 47 درجه در استان ثبت شد و براساس پیش بینی، امسال یک و نیم تا دو درجه دمای استان قم بیشتر از سال گذشته است.

سرپرست امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع برق استان قم افزود: تلاش می‌کنیم که روزهای گرم سال را با حداقل خاموشی در استان طی کنیم، در این راستا کشاورزان قمی برق چاه‌های خود را طی ساعت‌های 12 الی 16 خاموش می‌کنند تا احتمال خاموشی در استان کاهش پیدا کند، همچنین ساعت کار ادارات استان در فصل تابستان برای مدیریت مصرف برق قم در ساعات پیک تغییر پیدا می‌کند.

ارجمندزاده مدیریت مصرف برق را شرط عدم خاموشی در استان قم دانست و تصریح کرد: اگر در ساعت‌های پیک مصرف برق در استان، مدیریت مصرف صورت بگیرد، خاموشی در قم نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته پیک مصرف برق در استان قم 773 مگاوات بود و پیش بینی کردیم که امسال با افزایش تعداد مشترکان و افزایش دما، پیک مصرف برق در استان به 820 مگاوات برسد، اگر مصرف قم به اندازه این پیش بینی باشد، خاموشی در استان نخواهیم داشت، ولی در صورت عبور مصرف برق استان قم از 820 مگاوات، خاموشی در استان اعمال می‌شود.

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 78872
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *