۰

برنامه ریزی برای شرکت 5 هزار نفر در دوره‌های قرآنی در بقاع متبرکه قم

قم نیوز: رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: امسال برای شرکت پنج هزار نفر در دوره‌های قرآنی این اداره کل در بقاع متبرکه قم برنامه ریزی کردیم.
برنامه ریزی برای شرکت 5 هزار نفر در دوره‌های قرآنی در بقاع متبرکه قم
برنامه ریزی برای شرکت 5 هزار نفر در دوره‌های قرآنی در بقاع متبرکه قم
به گزارش قم نیوز سید محمد صالح نژاد امروز با اشاره به برنامه آموزش قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم اظهار کرد: محوریت برنامه‌های قرآنی این اداره کل در بقاع متبرکه است و علاوه بر حفظ قرآن کریم، دوره‌های آموزشی در زمینه قرائت، ترتیل، تجوید و تفسیر و معارف قرآن کریم در مراکز فرهنگی قرآنی بقاع متبرکه قم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امسال برنامه‌های قرآنی در بقاع متبرکه استان قم در قالب برنامه‌های اوقات فراغت آغاز می‌شود، ولی این برنامه‌ها منحصر به فصل تابستان نیست و بعد از فصل تابستان هم در بقاع متبرکه استان در طول سال هم ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: مربیان به اندازه کافی برای دوره‌های آموزشی قرآن در استان داریم، به عنوان مثال حدود 800 مربی حفظ قرآن توسط اداره اوقاف در استان قم تربیت شدند.

صالح نژاد برنامه اداره اوقاف استان را تبدیل هر کدام از بقاع متبرکه قم به قطب قرآنی دانست و تصریح کرد: دوره‌های آموزشی با موضوع قرآن را در این بقاع برای اقشار مختلف و سنین گوناگون در بقاع متبرکه استان برگزار خواهیم کرد؛ همچنین امسال برای شرکت پنج هزار نفر در دوره‌های قرآنی اداره اوقاف استان قم برنامه ریزی کردیم.

وی ادامه داد: سیاست جدید سازمان اوقاف در بحث دوره‌های آموزشی قرآن، ارتقاء کیفیت آموزش به جای افزایش کمی تعداد شرکت کنندگان در دوره‌ها است.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: بقاع متبرکه ظرفیت‌های خوبی به لحاظ معنوی و مادی برای فعالیت‌های قرآنی دارند تا این فعالیت‌ها را در خود این بقاع و مناطق پیرامون آن‌ها گسترش بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: دو مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن کریم در بقاع متبرکه استان قم فعال هستند و احتمالا تغییراتی در چند ماه آینده در فعالیت این مدارس شبانه روزی رخ بدهد.

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 78873
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *