۰

آیت الله خاتمی: کشف حجاب سابقه بهائیت و رضاخانی دارد

قم نیوز: عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: کشف حجاب، سابقه بهائیت و رضاخانی دارد و در برابر این توطئه نمی‌شود، دست روی دست گذاشت.
آیت الله خاتمی: کشف حجاب سابقه بهائیت و رضاخانی دارد
آیت الله خاتمی: کشف حجاب سابقه بهائیت و رضاخانی دارد
به گزارش قم نیوز آیت الله سیداحمد خاتمی در دیدار فرمانده انتظامی قم با تقدیر از خدمت صادقانه پلیس در ابعاد مختلف امنیت اظهار کرد: گزارش دلگرم کننده و جامعی ارائه شد، البته ائمه جمعه سراسر کشور نیز از اقدام جانانه فرمانده ناجا در اجرای طرح ناظر و برخورد با بی حجابی تشکر دارند.

وی افزود: در 40 سالگی انقلاب دیده می‌شود توطئه‌های خارجی و داخلی افزایش یافته و به فضل خداوند متعال توطئه‌ها خنثی خواهد شد و از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: باید مسؤولان باور کنند مسئله فساد و فحشا عادی نیست بلکه یک توطئه است، یک بخش از مشکل ما همین است یعنی کسانی که باید باور کنند هنوز باور نکرده و در عمل نشان نداده اند که این امر یک خطر جدی است.

وی ادامه داد: من اعتقاد ندارم که هر کس بدحجاب یا بی حجاب بود، دشمن نظام است بلکه معتقدم توجه و آگاهی ندارند و نمی‌دانند که عمق عمل آنان چه خطری حتی برای خودشان دارد، اما اینکه خطر و توطئه است این جای انکار ندارد. امام صادق(ع) راه چاره را یاد داده و می‌فرمایند «مَا جَعَلَ اللَّهُ بَسْطَ اللِّسَانِ وَ کَفَّ الْیَدِ وَ لَکِنْ جَعَلَهُمَا یُبْسَطَانِ‌ مَعاً وَ یُکَفَّانِ مَعا» خدا نمی‌پسندد زبان باز ولی دست بسته باشد یعنی باید هم کار فرهنگی و هم کار اجرایی باشد، کار اجرایی یعنی اجرای قانون، تاکید می‌کنم برخورد فیزیکی قطعاً باید قانونی باشد و مجریان قانون باید در این عرصه وارد شوند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: همان طور که کشف حجاب منکر است، قانون شکنی هم در جمهوری اسلامی منکر است و هر کار غیر قانونی محکوم است، سخن این است که باید در این عرصه تدبیر کرد، تدبیر همان قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور است. 25 دستگاه باید به وظیفه خود عمل کنند، اینکه فقط نیروی انتظامی را وارد میدان کنند و ناجا یکه و تنها ورود کند و هزینه‌هایش را به جان بخرد، این آن قانون نیست، بلکه باید همه دستگاه‌ها وارد شوند.

امام جمعه تهران ادامه داد: برای مقابله با منکر، باید هم کار فرهنگی شود و هم از قدرت استفاده شود، چون برخی از مرتکبان منکر، وقیح و پررو شده‌اند و نمونه‌هایی که در گوشه و کنار کشور دیده می‌شود و این خطرناک است.

وی افزود: نباید کار به جایی برسد که مرتکبان منکر با ناهیان از منکر برخورد فیزیکی کنند، این خطر جدی است. بایستی قوه قضائیه و نیروی انتظامی به وظیفه اش عمل کند، همانطور که تاکنون عمل و مقابله کرده اند، نظام، نظام اسلامی است و در نظام اسلامی دین اصل است.

خاتمی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی برای این بود که جلو این منکرات و فساد و فحشا گرفته شود، مردم از فساد دوران طاغوت به ستوه آمده بودند و می‌خواستند فضا پاک باشد ولی احساس می‌شود کسانی می‌خواهند انقلاب را به ارتجاع و عقب برگردانند و قطعاً متدینین این را تحمل نمی‌کنند، نیروی انتظامی و دستگاه قضائی باید جلو دار اجرای قانون باشند، مردم هم تشکر و حمایت خواهند کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: تاکید می‌کنم ماموران اجرایی این عرصه باید انگیزه ذاتی و مضاعف داشته باشند و کسانی باشند که برای عفاف دل بسوزانند و دقت کنند که سوژه به دست مرتکبان منکر ندهند. برخورد باید قانونی باشد، حتی اگر مرتکب منکر تندی کرد، مامور نظام با او مقابله نکند، بگذارد قانون با او برخورد و مقابله کند. فضای مجازی اکنون در دسترس است و همین بخش را بزرگ می‌کنند و نمی گویند متخلف چه کاری کرده است، کار او را نمی‌گویند اما برخوردی را که مامور نظام انجام داده آن را بزرگ و منتشر می‌کنند.

وی افزود: اگر هنجار شکنان قدرت نظام را برای مقابله با هنجار شکنی ببینند، همین بازدارنده است در برخورد با بی حجابی به پیامک و احضار نباید اکتفا شود، در جاهایی که هنجار شکنان حضور می‌یابند بخصوص در خیابان‌هایی که متخلفان جولان می‌دهند، باید قدرت نظام را در آنجا مشاهده کنند.

خاتمی اظهار کرد: در فضای جامعه تا گشت را مطرح می‌کنیم، بمباران می‌کنند که گشت چنین و چنان است، کشف حجاب کنندگان و طرفداران آنها علیه پلیس فضا سازی می‌کنند، وقتی راه، راه حق است، پلیس باید به قانون عمل کند و از فضا سازی‌ها نترسد و عقب نشینی نکند، اگرعقب نشینی شود ضربه اش چند برابر خواهد شد، بنابراین محکم بایستید.

وی بیان کرد: سابقه کشف حجاب به دو نفر می‌رسد یکی به زنی فاسد و فاسق بنام «قره العین» بهایی که برای کشاندن جوانان به مذهب فاسد و انحرافی بهائیت با کشف حجاب و ظاهری عریان وارد شد و دوم رضا خان قلدر که در طول 20 سال قدرتش تنها یک سفر خارجی داشت. سفرهای خارجی دیپلماتیک او 2 الی 3 روز است ولی این سفر رضاخان 12 روز طول کشید آن هم به ترکیه که در آن روز نماد یک کشور لائیک بود و در آنجا نسخه لائیک را به او آموزش دادند که چگونه با دین مبارزه کند و او نیز سه نسخه آنها را در کشور ایران اجرایی کرد، نسخه اول مقابله با حجاب، دوم مقابله با روحانیت و سوم مقابله با عزاداری بود.

امام جمعه تهران ادامه داد: روشن است کشف حجاب، نقشه و توطئه دشمن و نقشه رضاخانی است، در برابر این توطئه نمی‌شود دست روی دست گذاشت، بنابراین آن چه در این عرصه قابل توجه است این است که به ظرایف این عرصه توجه شود، واقعا انگیزه همه باید اصلاح باشد و اگر کسی که مرتکب منکر شده و در کلانتری یا مراکز نیروی انتظامی از رفتارش پشیمان و اصلاح شد و شما پشیمانی اش را احساس کردید، او را رها کنید، قرار بر این است که مرتکب منکر اصلاح شود.

وی گفت: من از طرح‌های دلسوزانه ای که دارید تشکر می‌کنم اگر مرتکبان منکر چنین فکر کنند که این طرح مقطعی است و فقط در طول تابستان که هوا گرم است اجرا می‌شود و تمام خواهد شد، توجهی نخواهند کرد ولی اگر مرتکبان منکر به این باور برسند که نظام جدی است، توجه خواهند کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: امام راحل و عظیم الشان(ره) فرمود: همه چیز اسلام برای ما مهم است، سامان یافتن زندگی مردم برای ما مهم است، اجرای احکام اسلام مهم است و ما موظف هستیم به عنوان یک وظیفه و تکلیف این نظام اسلامی را حفظ کنیم و خداوند نیز عنایت خواهد کرد.

عبد الرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم در ابتدای این دیدار گزارش مبسوطی از اهداف، نحوه و مراحل اجرای طرح ناظر یک ارائه و برتصمیم و اراده قاطع پلیس در برخورد با بی حجابی و کشف حجاب تاکید کرد.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۸
کد مطلب: 78970
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *