۰

دوره‌های تربیت مبلغ مهدویت برگزار می‌شود

قم نیوز: عضو هیئت‌امنای مهدیه اصفهان با اشاره به اینکه دوره‌های تربیت مبلغ مهدویت برگزار می‌شودگفت: برخی افراد از مهدویت سوءاستفاده‌هایی می‌کنند و برخی انحرافات صورت می‌گیرد تلاش می‌شود زیر نظر مهدویت بحث تبلیغی گسترده در قالب تبلیغ مبلغ مهدویت انجام شود.
دوره‌های تربیت مبلغ مهدویت برگزار می‌شود
دوره‌های تربیت مبلغ مهدویت برگزار می‌شود
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام روضاتی ظهر امروز در دیدار آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر معظم له برگزار شد اظهار داشت: 25 سال است که مهدیه اصفهان احداث‌ شده است که در زمینهٔ‌های مختلف فعالیت می‌کند.

وی افزود: مهدیه اصفهان در موضوعاتی نظیر درمانگاه، آزمایشگاه، بخش رادیولوژی، سالن پذیرایی، ورزشگاه و تأمین جهیزیه مشغول فعالیت و خدمت‌رسانی است که تحت عنوان موسسه حضرت بقیه‌الله(عج) فعالیت می‌کند.

عضو هیئت‌ امنای مهدیه اصفهان بابیان اینکه ارائه خدمات به طلاب یکی از موضوعات مورد تأکید مهدیه اصفهان است بیان کرد: درمانگاه مهدیه در طول سال 40 هزار مراجعه‌کننده دارد که سه هزار نفر آن طلاب هستند که به‌صورت رایگان ویزیت می‌شوند.

روضاتی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تسهیل ازدواج تصریح کرد: هر کدام از طلاب که ازدواج کنند مبلغ یک الی 5 میلیون تومان در اختیار آنها قرار می دهیم، در زمینه سیل و زلزله خیران اصفهان اقدامات خوبی انجام دادند.

وی ادامه داد:در هر سال بیش از پنج میلیون نفر در مهدیه اصفهان پذیرایی شده و از خدمات آن بهره مند می شوند وهمایش و مراسم هایی با محوریت اهل بیت(ع) برای آنها برگزار می شود.

عضو هیئت امنای مهدیه اصفهان عنوان کرد: اجلاسی سال 93درمهدیه برگزار شد و اعضا و مسئولان 130 مهدیه سراسر کشور حضور پیدا کردند، مهدیه‌های سراسر کشور دارای امکاناتی هستند که از آنها به خوبی استفاده نمی‌کنند و عدم بهره‌گیری از مبلغان مهدویت از جمله نقاط ضعف است.

روضاتی تصریح کرد: برخی افراد از مهدویت سوءاستفاده‌هایی می‌کنند و برخی انحرافات صورت می‌گیرد، تلاش می‌شود زیر نظر مهدویت بحث تبلیغی گسترده در قالب تبلیغ مبلغ مهدویت انجام شود تا ضعف و کوتاهی در تبلیغ جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: اجلاس مهدیه‌های سراسر کشور که در اصفهان برگزار شد آیت‌الله مظاهری و آیت‌الله یزدی نیز حضور داشتند، یکی از موضوعاتی که مهدیه‌های سراسر کشور بر آن تاکید کردند این بود که جلسات هیئت‌های مذهبی از مداحی‌محور به سوی روحانی‌محور پیش برود.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب: 79179
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *