۰

نایب رئیس اتاق اصناف: 25 درصد اشتغال کشور متعلق به اصناف است

قم نیوز: نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه ۲۵ درصد اشتغال کشور متعلق به اصناف است،گفت:۹۰ درصد صادرات کشور و ۷۰ درصد واردات نیز توسط اصناف صورت می گیرد.
نایب رئیس اتاق اصناف: ۲۵ درصد اشتغال کشور متعلق به اصناف است
نایب رئیس اتاق اصناف: ۲۵ درصد اشتغال کشور متعلق به اصناف است
به گزارش قم نیوز جلال‌الدین محمد شکریه در آیین گرامیداشت روز ملی اصناف که شامگاه سه‌شنبه در سالن اجتماعات مجتمع تجاری اصناف استان برگزار شد اظهار داشت: 90 درصد ماشین‌آلات مورد استفاده در اصناف تولید داخل است و تهیه آنها سبب خروج ارز از کشور نمی‌شود.

وی با بیان اینکه 25 درصد اشتغال کشور متعلق به اصناف است، افزود: سه میلیون واحد صنفی با 9 میلیون اشتغال در کشور وجود دارد، در بخش صنعت برای برخی از بنگاه‌های کوچک اقتصادی از پنج میلیارد ریال تا 500 میلیارد ریال هزینه می‌شود.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با تاکید بر اینکه 90 درصد صادرات کشور و 70 درصد واردات نیز توسط اصناف صورت می‌گیرد، عنوان کرد: اصناف درک شورمان ظرفیت رها شده‌ای است که اگر مدیریت شود در بخش‌های مختلف دارای برکات زیادی می شود.

شکریه با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در جامعه خاطرنشانکرد: برای ایجاد هر شغل به طور متوسط بین 200 میلیون ریال تا یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه می‌شود.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۶
کد مطلب: 79182
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *